Na premiéře v Beskydech zvítězila Japonka Yuki Ito

Erstellt am: 18.08.2017 19:56 / sk

Do úvodní premiéry ženské letní Grand Prix ve Frenštátu pod Radhoštěm vlétla nejlépe Japonka Yuki Ito, druhé místo patřilo francouzské závodnici Lucile Morat a třetí místo vybojovala Norka Maren Lundby.  Češkám se bodovat nepodařilo.

Polední kvalifikací odstartovala premiéra letní Grand Prix v Beskydech, z českých barev vstoupilo do soutěže družstvo ve složení: Pešatová, Mrákotová, Blažková, Indráčková, Rajnochová. Přes prvotní síto proklouzla hned trojice Češek.Zdeňka Pešatová si díky skoku 76,5 m připsala osmadvacáté místo, kvalifikovaly se i Mrákotová s Blažkovou. Jana Mrákotová za výkon 77,5 m brala 34. pozici a Barbora Blažková byla hned čtyři místa za svou reprezentační kolegyní 76,5 m. Do závodu se neprobojovaly Indráčková s Rajnochovou. Favoritka skokanských soutěží, Japonka Takanashi, byla nakonec kvůli délce lyží diskvalifikována. Na pódiových stupních ji však zastoupila její kolegyně Yuki Ito, která si připsala úvodní kvalifikační vítězství.

Lucile Morat, Yuki Ito, Maren Lundby

Závod v tropických teplotách startoval v 16:30 a domácím Češkám nevyšel zcela dle představ. Nejblíže měla k finálovému dějství Zdeňka Pešatová, 77,5 m ji ale odhodilo na nepostupovou 36. příčku. Ani Barbora Blažková s Janou Mrákotovou se nedokázaly protlačit mezi elitní třicítku, Blažkové patřilo 38. místo a Mrákotové 39. Skvěle si vedla Japonka Ito, ta navázala na skvělé skoky z kvalifikace a výkon 95,5 m ji katapultoval na vedoucí pozici před Norku Maren Lundby a Němku Seyfarth. Premiérové vítězství si pohlídala Japonka i ve druhém kole skokem 93 m a získala vytoužené vítězství. Na druhou příčku z průběžné čtvrté poposkočila Francouzka Lucile Morat a třetí pozici brala Norka Maren Lundby.

Zítra závod startuje od 14:00.