V Hinzenbachu triumfoval Schlierenzauer, Koudelka třináctý

Erstellt am: 27.09.2015 18:06 / sk

Poslední závod letní skokanské série Grand Prix ovládl v Hinzenbachu domácí Rakušan Gregor Schlierenzauer. Z českého kvarteta uspěl pouze Roman Koudelka, který skončil třináctý.

Finále letní Grand Prix vyvrcholilo v neděli, z Čechů nás zastupovali pouze Hlava s Koudelkou. Hlavovi 85 m na elitu druhého kola nestačilo a skončil devětatřicátý. Přesto v celkovém hodnocení letní Grand Prix mu patří pěkné jednadvacáté místo. O devět míst za závodníkem Dukly Liberec se umístil zkušený Jakub Janda.

Koudelka ve finále třináctý

Včerejším slibným výkonem namlsal české příznivce Roman Koudelka, první kolo lomnickému skokanovi nevyšlo. Za skok 88,5 m si vysloužil dvacátou pozici. Ve finále z toho bylo vyrovnaných 86,5 m a postupoval vzhůru ve výsledkové listině. Závěr letní Grand Prix v rakouském Hinzenbachu mu přinesl solidní třináctou příčku. V konečném pořadí za dva absolvované závody bral 52. příčku.

Hinzenbach ovládl Gregor Schlierenzauer, který dominoval již v sobotu. Skoky 96 m a 89,5 m vynesly mladému pětadvacetiletému mladíkovi jednoznačné vítězství před druhým Slovincem Prevcem a třetím Norem Gangnesem.

V  seriálu letní Grand Prix byl nejúspěšnějším skokanem Japonec Sakuyama, druhý stupínek získal Nor Gangnes a třetí skončil Slovinec Kranjec. V hodnocení národů Česká republika skončila osmá. Pomyslné vítězství bralo Německo, před druhým Polskem a třetím Japonskem.

Zimní sezóna odstartuje již za 54 dní 20. listopadu v německém Klingenthalu.