Hlava osmnáctý v Hinterzartenu, vítězí opět Kubacki

Erstellt am: 09.08.2015 00:30 / sk

Polák Dawid Kubacki se radoval také z vítězství ve druhém závodu letní Grand Prix v Hinterzartenu. S délkami 103,5 a 100,5 metru překonal druhého Severina Freunda a třetího Japonce Kento Sakuyamu. Z Čechů byl nejlepší Lukáš Hlava, který skončil osmnáctý.

Už ve Wisle ukázal, že má formu. Polák Dawid Kubacki triumfoval i v dalším podniku letní Grand Prix. Do koloběhu závodu se pustila v německém Hinterzartenu i německá jednička Severin Freund. Ten výkonem 101 a 102,5 m nestačil na vítězného polského skokana, přesto je s výsledkem velmi spokojený. ,,S druhým místem jsem velmi spokojený, naskočil jsem do závodu rovnou z tréninku. Dawid byl silný už ve Wisle a dnes také," sklonil poklonu vítězi Freund. Třetí místo si vyskákal nováček Sakuyama a čtvrtý skončil Němec Leyhe, pro které to jsou nejlepší výsledky i cenné první body.

Severin Freund, Dawid Kubacki, Kento Sakuyama

Silný německý tým

Hned pět německých závodníků se dokázalo protlačit do nejlepší desítky. Kromě druhého Freunda a čtvrtého Leyeho si solidní umístění připsal pátý Wellinger (256,5 b.), sedmý Freitag (255,6 b.) a devátý Wank (254,6 b.).

Hlava i Janda na bodech

Odpolední kvalifikací neprošel z české čtyřky pouze Antonín Hájek. Do závodu tak postupovala trojice: Matura, Janda, Hlava. Maturovi bohužel skok dlouhý 97,5 metru na finále nestačil, a tak Česká republika měla ve finále pouze Hlavu s Jandou. Hlava ve druhém kole půl metru přidal a 98 metrů mu vyneslo osmnácté místo, o které se dělil se Slovincem Prevcem a Rakušanem Hayboeckem. Janda v prvním kole 100 metrů a poté 98 metrů. Tyto skoky mu tak zajistily bodovanou jednadvacátou příčku.

Letní Grand Prix pokračuje v pátek 14.8. ve francouzském Courchevelu.