Koudelka v elitní pětce v Titisee-Neustadt

Erstellt am: 07.02.2015 19:52 / sk

Další pochvalu si zaslouží skokan na lyžích Roman Koudelka, kterému to dnes na pódium nestačilo, na elitní pětku ano a vybojoval pěkné páté místo. Dalším bodujícím Čechem byl zkušený Jakub Janda, který bral sedmadvacátou pozici.

Kvůli špatným povětrnostním podmínkám byla včerejší kvalifikace odvolána a přesunuta na dnešek.  Situace se pro české barvy nevyvíjela příliš příznivě. Z kvarteta se podařilo postoupit pouze Jandovi a Koudelkovi.  Jan Matura si za skok 118,5 metru vysloužil smolné 51. místo. Od postupu ho dělilo pouze půl desetiny bodu. Harrachovský Lukáš Hlava se zařadil o čtyři příčky za svého reprezentačního kolegu a byl pětapadesátý.

V prvním kole Janda ukázal velmi povedený skok s hodnotou 127,5 m, který ho zařadil na dobrou dvacátou příčku. To Koudelka, poslední z české dvojice, předvedl 136 m a zařadil se průběžně na pátou pozici. Od třetího Poláka Stocha ho dělilo pouze šest desetin.

Finále bohužel už nebylo optimistické pro Jakuba Jandu. Ke skoku z prvního kola ubral dva metry, což mu vyneslo až sedmadvacáté místo. Poslední skoky ale slibně naznačují, že je schopen se poprat o lepší umístění.

Koudelkovi útok na bednu nevyšel.Ve druhém dějství si trochu pohoršil, přesto výkonem 132 m zakončil elitní pětku.

Nejlepším skokanem byl dnes domácí Freund, druhý skončil Rakušan Kraft a třetí Slovinec Prevc.