Rakušani si doletěli pro zlato

Erstellt am: 28.02.2012 23:23 / mt

Rakousko vyhrálo zlatou medaili na Mistrovství světa ve Vikersundu. Martin Koch, Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer a Andreas Kofler vyhráli s celkovým počtem 1648,4 body. Je to jejich třetí vítězství v řadě pro závod družstev na MS v letech na lyžích.

Překvapivě Německo vyhrálo stříbrnou medaili se 1625,2 body. Andreas Wank, Richard Freitag, Maximilian Mechler a Severin Freund ukázali stabilní výkon, který byl korunován stříbrem těsně před Slovinci Po neuvěřitelném výkonu Roberta Kranjece v sobotním závodu jednotlivců si Slovinci v závodu družstev doletěli pro třetí místo a zakončili tak skvělý víkend na MS.

Perfektní mistrovství pro Slovince

Kromě Kranjece, hlavně Jurij Tepes ukázal velmi dobrý výkon. Jernej Damjan zlepšil formu a Jure Sinkovec měl stabilní skoky a tak tým pod vedením hlavního trenéra Gorana Januse dosáhli na bronz se součtem 1580,4 body. Kdyby Peter Prevc nebyl zraněný, je možné, že by jejich výsledek byl ještě lepší. Ale i tak bylo MS ve Vikersundu pro Slovince perfektní.

Skvělá sezóna Richarda Freitaga »

"Ukázali jsme dobré skoky a pak Richie doletěl pro nový německý rekord. Nemohlo to být lepší. Myslím, že můžeme být velmi spokojení", řekl Andreas Wank.

Video-Interview s FIS ředitelem závodu Walterem Hoferem (v němčině)

Zklamání pro Nory

Pořadatelé a zároveň favorité z Norska skončili bohužel na na bramborové čtvrté příčce. S téměř 40 body zaostali za Slovinci a těsně tak minuli bronzovou medaili. Veterán Bjoern Einar Romoeren neměl svůj den a pro tým moc bodů nevybojoval. Rune Velta, který vyhrál v individuálním sobotním závodu stříbro ukázal nejdelší skok celého nedělního klání a doletěl až 243 metry. Anders Bardal neustám první skok, druhý už byl o mnoho lepší. Co se týká Anderse Fannemela, nečekaly se žádné zázraky, proto to stačilo až na čtvrté místo.

Vikersund - největsí můstek na světě »

Nakonec to byl závod s mírnými teplotami a zalitý sluncem. Také více než 20 000 diváků ve Vikersundu mělo možnost shlédnout skvělou podívanou. Freitag například vytvořil nový německý rekord 230 m, Daiki Ito doletěl až ke 240 m a vytvořil tak nejdelší skok pro Japonce v historii. Ale  zase tolik to neletělo Nipponovi a tak skončili nakonec pátí.

Výsledky Roberta Kranjjece »

česká republika skončila na šestém místě před Poláky. Finsko bylo osmé.

Evensen je stále držitelem rekordu - skok přes 250 m se nekonal

Dobrá zpráva pro Johana Remena Evensena: Nor, který několik dní před MS ukončil kariéru je tak stále držitelem světového rekordu na největším můstku na světě. Ž závodníků nedoletěl za hranici 246,5 metru. Jeho kolrga Anders Fannemel byl blízko, v sobotu doletěl na 244,5 metru.