Rakušané létali nejdál, Češi osmí

Erstellt am: 07.02.2011 09:54 / mt
Vítězní Rakušané v Oberstdorfu

Čeští skokané na lyžích obsadili osmé místo v týmovém závodě Světového poháru na mamutím můstku v německém Oberstdorfu. Do finálového kola se čtvrteřice Lukáš Hlava, Jan Martura, Jakub Janda a Roman Koudelka dostala díky tomu, že porazila Rusy, kteří skončili poslední devátí. Zvítězili Rakušané před Nory a Němci.

Rakušané tak za jedno odpoledně vydělali 100 000 eur, které získal jako prémii pro vítězný tým turné, do něhož se započítávaly výsledky z Willingenu, Klingenthalu a právě Oberstdorfu.

O nadcháejícím víkendu se konají dva závody Světového poháru v letech na zrekonstruovaném můstku v norském Vikersundu. Norové již měsíce avizují, že postavili největší mamutí můstek na světě a předpovídají, že by při přiznivém počasí mohl padnout světový rekord. Ten drží výkonem 239 metrů z Planice 2005 Nor Björn Einar Romoeren.

Po Vikersundu následuje dvoutýdenní přestávka před mistrovstvím světa, které začíná v Oslo 23. února. Skokané se poprvé představí 25. při kvalifikaci. Závod na středním můstku absolvují v sobotu 26. února.

Výsledky závodu družstev v letech v Oberstdorfu (HS-215): 1. Rakousko (Morgenstern, Kofler, Schlierenzauer, Koch) 1579,1 b., 2. Norsko (Evensen, Jacobsen, Romören, Hilde) 1528,6, 3. Německo (Neumayer, Freitag, Uhrmann, Freund) 1479,2, 4. Finsko 1471,8, 5. Japonsko 1434,3, 6. Polsko 1379,3, 7. Slovinsko 1356,7, 8. Česko (Hlava, Matura, Janda, Koudelka) 1287,0.