Morgenstern porazil Evensena i Hildeho

Erstellt am: 04.12.2010 22:24 / mt

Thomas Morgenstern ukázal silným Norům na jejich vlastní půdě, zač je toho loket. Rakušan v Lillehammeru oslavil své 15. prvenství ve světovém poháru a 2. vítězství na olympijském můstku.

Druhý byl Nor Johan Remen Evensen (276,9) před svým krajanem Tomem Hildem (272,8). Rakousko-norské soupeření doplnil Andreas Kofler (270,9) na čtvrtém místě. "Skvělý pocit stát zase jednou tam nahoře. Třikrát už jsem měl možnost vyhrát. Poprvé byl Andreas o trochu lepší, v Kuopiu jsem udělal chybu, ale dnes to konečně vyšlo. A že to stačilo na žlutý trikot, to je super," řekl šťastný vítěz.

Norové jsou silní

Thomas Morgenstern

Norové dnes ukázali, že mají ve svém týmu skokany hodné světového poháru. Svěřenci hlavního trenéra Miky Kojonoskiho sbírali v mrazivém večeru před pár sty fanoušky cenné body. Andreas Bardal jako desátý i Anders Jacobsen na jedenáctém místě předvedli neobyčejné výkony.

Adam Malysz ani Simon Ammann se dnes neumístili úplně vpředu. Malysz byl den po svých 33. narozeninách pátý, následován Švýcarrem Ammannem.

Ito se pevně zakousl do první desítky

Daiki Itovi se nevedlo vůbec špatně. Ačkoli se mu v tréninku nedařilo, deváté místo je pro Japonce velmi dobrým umístěním.

Dnešní závod byl zklamáním pro německý tým. Nejlepšími byli Michael Neumayer (19.) a Severin Freund (21.). Vítězi kvalifikace Freundovi se v prvním kole celkem dařilo, ve finále chtěl ale příliš. Michael Uhrmann, Martin Schmitt, Pascal Bodmer ani Maximilian Mechler se do finálového kola neprobojovali.

Starosti jsou v každém týmu

Němci ale nejsou jediní, kdo má potíže: Russové se obávají o formu Denise Kornilova, Japonci ztratili Fumihisa Yumoto (50.), Fin Juha Matti Ruuskanen byl 49. Stejně jako Němci, měli i Finové ve finále pouze dva zástupce, Matti Hautamaeki (7.) a Ville Larinto (8.) se umístili v první desítce.

Můstek v Lillehammeru »

Nezvyklý výsledek pro Čechy: V páteční kvalifikaci se zdáli být v plné síle, v sobotu ale neuspěli, jako jediný ze šesti závodníků bodoval Jan Matura (26.)

Schlierenzauer byl opět jen 14

Rakušané ztratili jen Michaela Hayboecka, který nahradil zraněného Davida Zaunera. Gregor Schlierenzauer není v nejlepší formě a umístil se na 14. místě.

Francouzi jsou na tom podobně jako v minulosti. Body ve světovém poháru sbírá pouze Emmanuel Chedal. Vincent Descombes-Sevoie ztratil svou letní formu.

Morgenstern ve žlutém trikotu

V neděli bude Morgenstern startovat ve žlutém trikotu. Se svými 225 body má náskok před Koflerem, Larintem, Hautamaekim a Ammannem.