Mžikové finále v Rasnově: Wellinger vítězí

Erstellt am: 18.02.2023 21:10 / ac

Andreas Wellinger hat am Samstag Abend den Skisprung-Weltcup in Rasnov (ROU) gewonnen. Der Mann aus Bayern setzte sich auf der HS 97 Meter Normalschanze von Rasnov in einem Wimpernschlagfinale vor dem Slowenen Ziga Jelar und Karl Geiger (GER) durch. Fünf deutsche Starter landeten unter den ersten sechs.

Nakonec to byl očekávaný silný výkon německého týmu.
Při absenci mnoha špičkových sportovců (příprava na mistrovství světa v klasickém lyžování, které začíná příští týden) se pět německých závodníků umístilo mezi nejlepšími šesti.
Vítězství však o vlásek uniklo Slovinci Žigovi Jelarovi: Wellinger (240,4 ku 240,2) byl v konečném pořadí o 0,2 bodu před Jelarem.

Andreas Wellinger und Karl Geiger

"Dnes to byl skvělý závod, mám opravdu dobrou formu. Dnes to bylo s přesvědčením a sebevědomím. Být na nejvyšším stupni vítězů je neuvěřitelně úžasný pocit. A pak taky Karel na stupních vítězů, večer si dáme pivo, ale zítra už budeme zase absolutně soustředění. A pak už příští týden do Planice, kde budeme pokračovat ve stejně soustředěné práci," radoval se z úspěchu Andreas Wellinger.

"Dnes to byla skvělá soutěž, jsem v opravdu dobré formě. Dnes to bylo s přesvědčením a sebedůvěrou. Být na nejvyšším stupni vítězů je neuvěřitelně úžasný pocit."

Andreas Wellinger

Těsně poražený Ziga Jelar řekl: "Jsem opravdu spokojený, protože moje skoky jsou v současné době na opravdu vysoké úrovni. Možná to na výsledcích v posledních závodech nebylo vidět, ale vím, že i v posledních závodech jsem byl velmi dobrý. Myslím, že to je prostě výsledek, když se všechno sejde, a to je právě před mistrovstvím světa. Andi je ve velmi, velmi dobré formě. Ukázal to i v posledních týdnech. Jsem rád, že jsem v jeho blízkosti, a na mistrovství světa nás čeká těžký boj.

Určitě jsem do Rumunska odcestoval i proto, že jsem se chtěl udržet v soutěžním rytmu. Myslím, že jsem se rozhodl správně."

Wellinger i Jelar patří mezi největší favority mistrovství světa v Planici.

Ziga Jelar

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Andreas Wellinger (@andreaswellinger)

Karl Geiger těžil z toho, že jeho kamarád Markus Eisenbichler nezvládl ideální závěrečný skok po vedení v poločase. Eisenbichler se propadl z 1. na 4. místo a Geiger se dostal na stupně vítězů.

Celkově se jedná o vynikající týmový výsledek německých skokanů: Za Markusem Eisenbichlerem se na 5. a 6. místě umístili Philipp Raimund a Constantin Schmid.

Za nimi se umístil Švýcar Dominik Peter, který dosáhl svého dosud nejlepšího výsledku ve Světovém poháru (7. místo), stejně tak Ital Alex Insam na 9. místě a mladý Rakušan Jonas Schuster, který mohl ve svém vůbec prvním Světovém poháru dosáhnout na vynikající 10. místo: "Bylo to opravdu super, skočil jsem opravdu dobře a jsem nesmírně šťastný. Mohl jsem se dnes hodně učit od dobrých skokanů, to bylo prostě super," radoval se ze svého převratu syn bývalého reprezentačního trenéra Wernera Schustera.

V neděli se v Rasnově uskuteční soutěž super týmů (dva závodníci na tým, tři kola). Začátek je v 16:10 hodin.