Halvor Egner Granerud znovu na vrcholu

Erstellt am: 04.02.2023 20:40 / hn

Halvor Egner Granerud vyhrál sobotní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Willingenu. Nor zvítězil na můstku HS 147 metrů Mühlenkopfschanze skoky dlouhými 149,5 a 138 metrů (296,6 bodu) před Slovincem Anze Laniskem (150 a 138 metrů / 293,9 bodu) a Dawidem Kubackým z Polska (147 a 137 metrů / 281,3 bodu).

Před svými rodiči podal Granerud v zimě opět vynikající výkon:

"V letošní sezoně byli rodiče v Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchenu, Bischofshofenu a dnes ve Willingenu. Čtyři soutěže a všechny čtyři jsem vyhrál, takže si myslím, že mi přinášejí hodně štěstí. Bylo opravdu skvělé si tu dnes zaskákat. Bylo také velmi příjemné vidět, že diváci přišli brzy a v soutěži žen bylo také hodně diváků, to bylo fantastické. Celkově to byl velmi dobrý den.

Dnes jsem Anze pogratuloval, protože můj skok byl velmi, velmi dobrý a vítězství o pouhých 2,7 bodu mě trochu překvapilo. Myslím, že dnes předvedl skvělý výkon. Kdyby dnes vyhrál, smekl bych klobouk, protože úroveň byla dnes tak vysoká," řekl Granerud, pro kterého to bylo celkově 21. vítězství ve Světovém poháru.

Šestadvacetiletý závodník nyní vede celkové pořadí Světového poháru s 1416 body před Dawidem Kubackým (1264 bodů).

Anze Lanisek

"V letošní sezóně byli rodiče v Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchenu, Bischofshofenu a dnes ve Willingenu. Čtyři soutěže a všechny čtyři jsem vyhrál, takže si myslím, že mi přinášejí hodně štěstí."

Halvor Egner Granerud

Kubacki vysvětlil: "Myslím, že se s tím, že Halvor momentálně vede v celkovém pořadí Světového poháru, vyrovnávám dobře. Vím, že nás čeká ještě hodně soutěží. Měl jsem několik krátkých období, kdy mi to moc nešlo, ale sezóna je dlouhá. To se dá asi očekávat od každého sportovce, že v tak dlouhé sezóně je někdy příliš unavený a musí zlepšovat skoky. Mám radost, že jsem momentálně na dobré cestě k dobrým skokům. Jak jsem řekl, sezóna je dlouhá a já budu bojovat až do konce. A uvidíme, jak to dopadne," řekl Kubacki.

"Mohu říci, že jsem se svým výkonem spokojený. Oproti skokům z minulého víkendu to dnes byl krok kupředu. Myslím, že to je to nejpozitivnější, co mohu říci. Mám z toho opravdu radost.
Na svých skocích mohu ještě leccos zlepšit. Vím, že mohou být ještě lepší, ale zatím si myslím, že se řídíme filozofií malých kroků. To, co jsem dnes předvedl, je dobrý základ a ode dneška můžeme pracovat na tom, abychom se stále zlepšovali."

"Na svých skocích mohu ještě leccos zlepšit. Vím, že mohou být ještě lepší, ale v tuto chvíli si myslím, že se řídíme filozofií malých kroků.."

Dawid Kubacki

Anze Lanisek ze Slovinska obsadil v denním pořadí druhé místo:
"Nikdo není neporazitelný. Všichni jsme lidé a všichni se snažíme dělat to nejlepší. Můj nejlepší výkon byl v tuto chvíli dobrý na druhé místo a Halvorovi se podařily lepší skoky. Doufám, že úroveň svých dnešních skoků budu moci předvést i na dalších závodech.
Fanoušci byli dnes opravdu skvělí. To je něco výjimečného. Myslím, že aréna byla úplně plná a přál bych si, aby takových soutěží s velkým počtem diváků bylo více.

23500 nadšených diváků ve vyprodané skokanské aréně ve Willingenu fandilo hvězdám, z nichž Karl Geiger skončil jako nejlepší německý sportovec na 5. místě za Piotrem Zylou z Polska.

"Jsem velmi spokojená, atmosféra byla skvělá a byla to opravdu zábava. Jsem rád, že po týdnu tréninku vše fungovalo tak dobře, že na tom můžeme stavět," vysvětlil Geiger po soutěži.

Rjoju Kobajaši, Johann Andre Forfang a Stefan Kraft se umístili na 6. až 8. místě.

Philipp Raimund a Andreas Wellinger se umístili v první desítce na 9. a 10. místě.

Timi Zajc, který se den předtím postaral o senzaci svým letem na 161,5 metru, skončil dvanáctý.

Druhý víkendový závod Světového poháru mužů ve skocích na lyžích ve Willingenu začne v neděli v 16:00.