Znovu Sapporo - znovu Kobajaši

Erstellt am: 22.01.2023 06:25 / hn

Místní hrdina Rjoju Kobajaši zvítězil v nedělním napínavém finále Světového poháru ve skocích na lyžích v Sapporu (JPN). Kobajaši, který je doma v Sapporu, se po dosud zpackané zimě vrátil na vítěznou dráhu dvěma výhrami a třetím místem (sobota). Halvor Egner Granerud a Markus Eisenbichler skončili v neděli na druhém a třetím místě.

Neděle v Sapporu byla pro skokany na lyžích vzrušujícím zakončením úspěšného víkendu. Po dvouleté přestávce si nejlepší světoví skokani na lyžích mohou návrat do Japonska připsat jako naprostý úspěch.
Díky nedělnímu skvělému vítězství Rjoju Kobajašiho se celkový vítěz Světového poháru z loňské zimy konečně vrátil do boje o denní vítězství a rekordy.
"Z tohoto víkendu tady v Sapporu mám obrovskou radost. Moje skoky jsou stále lepší a lepší a samozřejmě jsem tu měl i potřebné štěstí," vysvětlil Kobajaši, který dokázal vynikajícím závěrečným skokem dostihnout Nora Graneruda, který vedl po prvním kole.
Kobajaši ve finále letěl 143 metrů a třikrát dostal za svůj kouzelný skok skóre 20, což mu nakonec zajistilo vítězství.
Vítězství ve Světovém poháru číslo 29 a - což je mnohem důležitější - vědomí, že po extrémně neuspokojivé první části zimy je starý, téměř neporazitelný Rjoju Kobajaši zpět.
Díky dnešnímu úspěchu si Kobajaši polepšil v celkovém pořadí Světového poháru o čtyři místa. Kobajaši je nyní v celkovém pořadí Světového poháru na 7. místě se 421 body, 743 bodů za vedoucím Dawidem Kubackým (dnes 11.).
Před tímto víkendem byl Kobajaši na 21. místě se 161 body, takže v průběhu následující zimy je stále možné cokoli.

Halvor Egner Granerud opět mimořádně silný - a sebevědomý
Ale také vítěz turné Halvor Egner Granerud se opět představil silný jako vůl.
Granerud, který vedl po prvním kole a byl poražen pouze Kobajašim, se nejen dnes, ale po všechny tři dny v Sapporu dostal na stupně vítězů - extra třída.
"Dva dobré skoky a skvělý výsledek, s dnešním závodem jsem naprosto spokojená.
Momentálně jsem nejbližším pronásledovatelem Dawida Kubackého v celkovém pořadí Světového poháru, mým cílem je převzít žlutý trikot od Dawida příští víkend na Kulmu," prohlásil Granerud agresivně.

Markus Eisenbichler konečně na pódiu:
Markus Eisenbichler měl ze třetího místa velkou radost.
"Mám ze svých skoků a dnešního výsledku velkou radost, už dlouho jsem nestál na stupních vítězů. Doufám, že se mi v nadcházejících týdnech podaří v tomto směru udělat další kroky," těšilo Eisenbichlera, který si tak zajistil teprve druhé pódiové umístění německého týmu v této zimě. "Dnes jsem byl uvolněný, to jsem měl v plánu, včera jsem nebyl dostatečně uvolněný. Včera to pro mě bylo opravdu těžké, že jsem chyběl ve finále," řekl Eisenbichler.

Domen Prevc přesvědčil jako nejlepší Slovinec na čtvrté příčce a zároveň naznačil, že se s ním bude příští víkend počítat na lyžařských závodech, stejně jako s jeho týmovým kolegou Peterem Prevcem (dnes 6. místo), Anže Laniškem (dnes 9. místo) a Timi Zajcem (dnes 10. místo).
Johann Forfang obsadil přesvědčivé 5. místo, stejně jako Daniel Tschofenig jako nejlepší Rakušan na 7. místě a Piotr Zyla na 8. místě.
Gregor Deschwanden může být po pátečním a sobotním 10. a 15. místě dnes spokojen s 20. místem. Úspěšný víkend pro aktuálně nejlepšího Švýcara. Kilian Peter se radoval z 30. místa.

V celkovém pořadí Světového poháru stále vede Dawid Kubacki, Polák má na svém kontě 1164 bodů, Granerud je nyní o 48 bodů (1116) za Kubackým.

Světový pohár pokračuje příští víkend v Bad Mitterndorfu / Kulmu dvěma závody v letech na lyžích.