Kobajaši překvapivým vítězem v Sapporu

Erstellt am: 20.01.2023 10:43 / ac

Místní hrdina Rjoju Kobajaši v pátek v Sapporu (JPN) překvapivě vyhrál první ze tří závodů Světového poháru ve skocích na lyžích. V napínavém finále zvítězil Kobajaši skoky na 135 a 130 metrů (271,5 bodu) před Dawidem Kubackým z Polska (264,3) a Norem Halvorem Egnerem Granerudem (262,2 bodu).

"Tohle jsem nečekal, jsem naprosto překvapený. Dnes jsem těžil z toho, že jsem mohl poslední dva týdny trénovat tady v Sapporu, a rozhodně jsem měl štěstí, které jsem v takový den potřeboval," vysvětlil Kobajaši. Celkový vítěz Světového poháru z loňské zimy, který v té letošní dosáhl nejlepšího výsledku sezony na 7. místě, se mohl radovat z prvního nejlepšího výsledku po dosud zpackané zimě. Pro Kobajašiho je to 28. vítězství ve Světovém poháru, první od 27.2.2022 v Lahti (FIN).

Druhé a třetí místo obsadili Dawid Kubacki a Halvor Egner Granerud, dva nejdominantnější lyžaři současné zimy. Nakonec Kubacki o 1,7 bodu předstihl svého dlouhodobého soupeře Graneruda.

Ryoyu Kobayashi

Dawid Kubacki tak zvýšil svůj náskok v celkovém pořadí Světového poháru na 1090 bodů před Granerudem (956 bodů).

Čtvrtý skončil Kamil Stoch, který tak pokračoval ve svém vzestupném trendu z posledních týdnů, pátý byl Stefan Kraft před dvěma Slovinci Anze Laniskem a Timi Zajcem. Andreas Wellinger byl osmý, za ním Daniel Andre Tande devátý a Gregor Deschwanden se radoval z cílového desátého místa.

Dawid Kubacki

Druhý ze tří závodů Světového poháru ve skocích na lyžích v Sapporu začíná v sobotu v 8:00 (16:00 místního času).