Granerud vítězí v Zakopaném

Erstellt am: 15.01.2023 18:56 / ac

To, co ráno nikdo nepovažoval za možné, se v 18 hodin zapsalo do historie skoků na lyžích: V neděli ráno se v Zakopaném, nejpopulárnějším polském zimním sportu, ještě strhla silná bouře, ale v 16 hodin začal Světový pohár ve skocích na lyžích podle plánu. Po dvou kolech se slavným vítězem stal Nor Halvor Egner Granerud.

Halvor Egner Granerud vyhrál nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích v Zakopaném. Vítěz Turné čtyř můstků pokračoval ve své jízdě z minulých týdnů na 140 metrů dlouhém můstku HS.

Granerud v mžiku porazil Poláka Dawida Kubackého, který po prvním kole jasně vedl. "Dnes ráno nikoho nenapadlo, že se dnes bude skákat, to je opravdu skvělé, že se to dnes může uskutečnit. Samozřejmě to nebyl snadný závod, můj druhý skok byl velmi dobrý, ale bezpochyby jste dnes potřebovali i potřebný kousek štěstí a to jsem dnes ve finále měl," řekl Granerud.

Halvor Egner Granerud

V opět vyprodané skokanské aréně v Zakopaném svedli Kubacki s Granerudem souboj na nejvyšší úrovni, v němž nakonec Granerud Kubackého předstihl o pouhých 1,1 bodu. Stefan Kraft na třetím místě zaostal za druhým místem již o více než 8 bodů.

Kromě Krafta se o silný týmový výsledek Rakušanů postarali Jan Hoerl (5.), Daniel Tschofenig (9.), Clemens Aigner (10.) a Michael Hayboeck (12.).

Anze Lanisek byl nejlepší ze Slovinců na 4. místě, Markus Eisenbichler dosáhl po dlouhém období sucha opět nejlepšího výsledku na 6. místě.

Dawid Kubacki

Výsledek Světového poháru ve skocích na lyžích v Zakoane 15.1.2022

Stefan Kraft

V celkovém pořadí Světového poháru stále vede Dawid Kubacki, Polák má nyní 1010 bodů, druhý je Granerud s 896 body, třetí Anze Lanisek (872 bodů).

Celkové pořadí Světového poháru

Světový pohár ve skocích na lyžích pokračuje příští víkend třemi závody v Sapporu (JPN).