Další vítězství Evy Pinkelnig

Erstellt am: 15.01.2023 13:09 / ac

Rakušanka Eva Pinkelnigová byla nejlepší v nedělním Světovém poháru ve skocích na lyžích žen v Zao (JPN) - skoky dlouhé 96 a 98,5 metru přinesly lídrovi Světového poháru 230,1 bodu a tím i vítězství dne. Selina Freitagová nasbírala jen o 1,3 bodu méně než Pinkelnigová, s 98,5 a 98 metry( 228,8 bodu) dosáhla Němka na druhé místo - dosud nejlepší výsledek kariéry 21leté závodnice. Třetí místo obsadila Norka Anna Odine Stroemová (95 a 96,5 metru; 220,1 bodu), která tak vedla silný norský tým.

"Nemám slov a jsem ohromen sám sebou. Ještě jednou patří velký dík celému mému týmu, takový výsledek je vždy týmová práce. Byl to super zápas se Selinou Freitagovou, teď se vracím domů a tam si dobiju baterky a zregeneruju," řekla vítězka dne.

Za Stroemovou skončila na čtvrtém místě Silje Opsethová, která za ní zaostala o pouhých 0,3 bodu, a pátá Thea Minyan Bjoersethová, která dosáhla svého nejlepšího výsledku ve Světovém poháru. Nika Križnarová byla opět nejlepší Slovinkou na šestém místě a společně se svou týmovou kolegyní Nikou Prevcovou (8. místo) skončily v první desítce.

Eva Pinkelnig

Mezi oběma Slovinkami skončila Katharina Althausová sedmá, od třetího místa ji dělilo pouhých 3,7 bodu. Rakousko bylo kromě Norů jedinou zemí, která měla tři skokanky v první desítce: Sara Marita Kramerová skončila devátá, což je pro Kramerovou první umístění v první desítce po pěti závodech bez umístění v první desítce, Chiara Kreuzerová poskočila ze 14. místa po prvním kole na 10. místo. Jacqueline Seifriedsbergerová obsadila 19. místo, zatímco Hannah Wiegeleová se v kvalifikaci nedostala přes 41. místo a soutěž vynechala. Další německé atletky v žebříčku: Anna Rupprechtová (13.), Pauline Heßlerová (22.) a Luisa Görlichová (24.).

Selina Freitag

Abigail Strateová skončila na dvanáctém místě. Alexandria Loutittová dokázala ve druhé jízdě dohnat ztrátu pěti míst a s 15. místem dosáhla slušného výsledku, ale v první jízdě promarnila nejlepší umístění. Tam její trenér Janko Zwitter zkrátil rozběh o dva poklopy (Coaches Request), aby získal bonusové body, ale pokus se nezdařil s 88,5 metry.

Selina Freitag, Eva Pinkelnig, Anna Odine Stroem

Japonci mezitím neměli příliš důvodů k oslavám, zejména poté, co byla Sara Takanašiová ve finále diskvalifikována za příliš velký oblek. Nejlepší Japonkou pak byla na 14. místě Yuka Seto.

Žádné body, ale přesto nejlepší výsledky ve Světovém poháru pro dvě Američanky Josie Johnsonovou a Samanthu Macugovou, které se poprvé kvalifikovaly do individuálního závodu a skončily na 36. a 40. místě. Číňanka Liangyao Wang dosáhla svého nejlepšího výsledku ve Světovém poháru (Lubno 2021), když obsadila 39. místo.

Eva Pinkelnigová nadále vede v celkovém pořadí Světového poháru. Pinkelnigová nyní s 1016 body pohodlně vede před Katharinou Althaisovou (753 bodů) a Annou Odine Stroemovou (647).

Světový pohár žen pokračuje 28. a 29. ledna v Hinterzartenu (Německo).