589.3
3
Německo
581.8

Rakouské skokanky na lyžích vyhrály první závod ženských skokanských super týmů. V soutěži družstev, v níž startovaly vždy dvě závodnice, zvítězily Eva Pinkelnigová a Chiara Kreuzerová před týmy Norska a Německa.

Na můstku HS 102 Yamagata v Zao (JPN) splnili Rakušané s vedoucí závodnicí Světového poháru Evou Pinkelnigovou roli favoritů. Pinkelnigová a Kreuzerová nasbíraly ze tří jízd 624,6 bodu a jasně tak vedou před dvěma Norkami Annou Odine Stroemovou a Theou Minyan Bjoersethovou (589,3 bodu). Třetí místo obsadily Němky Selina Freitagová a Katharina Althausová, které získaly celkem 581,8 bodu.

Kanaďanky s vítězkou předchozího dne Alexandrií Loutittovou a Abigail Strateovou byly po prvním kole na druhém místě, ale po slabém druhém kole se propadly zpět a ve třetím kole se již nedokázaly zlepšit. Čtvrté místo nakonec obsadila dvojice Strate / Loutitt.

Chiara Kreuzer, Eva Pinkelnig

Slovinsko s Emou Klinecovou a Nikou Križnarovou skončilo na 5. místě, za nimi skončil tým Japonska se superhvězdou Sarou Takanašiovou, která tuto zimu nemůže najít formu. Francie se umístila na 7. místě s Julií Claireovou a Josephine Pagnierovou.

Anna Odine Stroem, Thea Minyan Bjoerseth

Při teplotách kolem 6 °C museli pořadatelé upustit od zkušební jízdy, aby ochránili rozjezdovou trať pro soutěž. Celkem se na start postavily týmy z 12 zemí. Na 8. místě se umístily sestry Jessica a Lara Malsinerovy z Itálie. Číňané Li Xueyao a Liu QI obsadili 10. místo.

Selina Freitag, Katharina Althaus

Světový pohár ve skocích na lyžích žen pokračuje v neděli individuálním závodem v Zao, který začíná v 8:00 SEČ.