Lanisek se mstí v Engelbergu

Erstellt am: 17.12.2022 20:05 / ac

Další špičkové závody Světového poháru ve skocích na lyžích pro skokany na lyžích. Po vrcholných závodech v Neustadtu a Ruce čekal nejlepší světové skokany v sobotu v Engelbergu (SUI) za dobrých podmínek další velmi napínavý závod Světového poháru ve skocích na lyžích. V mrazivém počasí s teplotou -10 °C zvítězil na 140 metrů dlouhém můstku HS v Engelbergu Slovinec Anze Lanisek dvěma vynikajícími skoky před Poláky Dawidem Kubackým a Piotrem Zylou.

Po prvním kole ztrácel Lanisek na druhém místě na Kubackého ještě 0,5 bodu, ale Slovinec si pak ve finále zajistil těsný náskok (3,3 bodu) před Kubackým špičkovým skokem do nejvyšší vzdálenosti dne 142 metrů. Lanisek se také pomstil za nedělní závod v Neustadtu, který Kubacki vyhrál s náskokem 25,7 bodu před Laniskem.

"Moje skoky byly dnes opravdu dobré, zejména ten druhý. Na Turnaj čtyř můstků zatím nemyslím, do jeho začátku je ještě příliš mnoho času, může se toho hodně stát," řekl Lanisek.

Pro Láníčka to bylo čtvrté vítězství ve Světovém poháru, třetí v aktuální sezoně (Ruka a Neustadt).

"Myslím, že jsem ve větrných podmínkách odvedl dobrou práci. Vezmeme si čas na analýzu toho, co chybělo. Myslím, že to byl velmi dobrý den. Dva z nás skončili na stupních vítězů. Určitě by bylo lepší skončit první, ale musíme bojovat. Zítra je nový den," řekl Dawid Kubacki.

V celkovém pořadí Světového poháru pokračuje souboj Kubackého a Laniska na čele: Kubacki vede s 550 body před Laniskem (516 bodů), Stefan Kraft je na třetím místě se 427 body, dnes Kraft skončil v denním hodnocení čtvrtý. "Čtvrté místo není nic moc, ale ta trojka byla dneska prostě hodně silná, ještě se podíváme, jak ta trojka odskočí na takový náskok, ale i tak jsem s dnešním závodem velmi spokojený a šťastný," řekl Kraft.

Halvor Egner Granerud obsadil 5. místo, Andreas Wellinger byl nejlepším sportovcem DSV na 6. místě. "První skok byl dnes dobrý, druhý byl opravdu skvělý, jsem dnes nesmírně šťastná. Nyní je cílem tyto skoky stabilizovat a já na tom budu nadále pracovat," řekl Wellinger po svém zatím nejlepším výsledku v letošní sezoně.

Pius Paschke opět potvrdil svou silnou roli v letošní zimě, když obsadil 11. místo.

Z bodů do Světového poháru se dnes radovali mimo jiné dva Italové Giovanni Bresadola (20. místo) a Alex Insam (30. místo).

Druhý závod Světového poháru v Engelbergu začne v neděli ve 12:30. Důvodem dřívějšího začátku je finále Světového poháru.