Learoyd i Clair mistrzami Francji

Utworzono: 30.03.2018 20:55 / sk

Jonathan Learoyd i Julia Clair wywalczyli tytułu mistrzów Francji w konkursie rozegranym w piątek na skoczni normalnej w Premanon.

17-letni Jonathan Learoyd, który z bardzo dobrej strony zaprezentował się minionej zimy w konkursach Pucharu Kontynentalnego, oraz zadebiutował w zawodach Pucharu Świata, zwyciężył w konkursie skokiem na odległość 93,5 metrów (134,2 pkt).

Miejsce drugie zajęli ex-aequo Ronan Lamy Chappuis oraz Thomas Roch Dupland (po 89 metrów; 125,7 pkt).

Czwarty był kombinator norweski Maxime Laheurte. Na miejscu piątym uplasowali się ex-aequo Szwajcar Kilian Peier  oraz Laurent Muhlethaler.

W konkursie kobiet najlepsza okazała się Julia Clair (84 metrów; 117,5 pkt). Miejsce drugie zajęła Lucile Morat (86 metrów; 116 pkt), trzecia była Lea Lemare (85 metrów; 115 pkt).

Lucile Morat, Julia Clair, Lea Lemare

Coline Mattel kończy karierę

Coline Mattel, która w konkursie nie wystartowała, ogłosiła w czwartek zakończenie sportowej kariery. 23-latka zwyciężyła w karierze w dwóch konkursach Pucharu Świata. Największym osiągnięciem Francuzki był jednak brązowy medal olimpijski zdobyty podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi oraz brąz mistrzostw świata w Oslo w roku 2011.

„Podjęłam decyzję o zakończeniu sportowej kariery. To nie była łatwa decyzja, ale po piętnastu latach skakania i 11 latach międzynarodowego współzawodnictwa, osiągnęłam kres mojej sportowej kariery,” napisała na Facebook’u Mattel.