Finałowe konkursy FIS Cup w Falun

Utworzono: 18.03.2018 11:07 / sk

Finałowe zawody tegorocznego cyklu FIS Cup, które rozegrane zostały w szwedzkim Falun, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Cykl FIS Cup to trzeci po Pucharze Świata i Pucharze Kontynentalnym międzynarodowy cykl zawodów FIS w skokach narciarskich. Dla większości młodych skoczków i skoczkiń zawody są pierwszą możliwością rywalizowania na arenie międzynarodowej. Punkty zdobyte w zawodach cyklu są również formalnym wymogiem do wystartowania w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Luisa Görlich, Dominik Mayländer

Najlepiej w Falun zaprezentowali się wczoraj reprezentanci i reprezentantki Niemiec. W konkursie mężczyzn najlepszy okazał się Julian Hahn, pokonując aż czterech reprezentacyjnych kolegów Dominika Maylaendera, Philippa Raimunda, Johannesa Schuberta oraz Marinusa Krausa.

W konkursie kobiet triumfowała Luisa Goerlich. Na podium znalazły się również  Agnes Reisch oraz Pauline Hessler.

Ostatnie konkursu tej zimy, które zaplanowano na niedzielę, zostały odwołane z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

FIS Cup in Falun

W klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu najlepszy okazał się reprezentant Austrii Elias Tollinger (757 pkt). Miejsce drugie zajął Niemiec Dominik Maylaender (594 pkt), trzeci był również reprezentant Austrii Markus Rupitsch (580 pkt).

Wśród kobiet w klasyfikacji generalnej cyklu triumfowała Słowenka Nika Kriznar (580 pkt). Miejsce drugie zajęła Niemka Luisa Goerlich (388 pkt), trzecie Rumunka Daniela Haralambie (382 pkt).

Organizatorzy nie kryli zadowolenia z zainteresowania, jakie towarzyszyło tegorocznym konkursom skoków. „Nie zawsze udawało się nam przyciągnąć rzesze kibiców pod skocznię w Falun. W tym roku było inaczej. Bardzo się z tego cieszymy, to najlepsza reklama skoków,” powiedziała Johanna Nybelius, asystent kierownika zawodów w Falun.