PK - Stefan Huber wygrywa w Czajkowskim

Utworzono: 17.03.2018 15:42 / sk

Austriak Stefan Huber zwyciężył w pierwszym z dwóch finałowych konkursów Pucharu Kontynentalnego tej zimy rozegranym dzisiaj w Czajkowskim (RUS).

Już w pierwszej serii konkursowej 24-latek z Salzburga oddał skok na odległość 141,5 metra (najdalszy skok dnia). W finale Austriak obrobił pierwsze miejsce zajmowane na półmetku konkursu skokiem na odległość 132,5 metra 27 pkt. Dla Hubera było to drugie zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Miejsce drugie zajął dzisiaj reprezentant Niemiec Constantin Schmid, który po skoku na odległość 136,5 metra w finale awansował z miejsca piątego zajmowanego na półmetku konkursu (257,4 pkt).

Szósty na półmetku konkursu Słoweniec Cene Prevc (128 metrów) oddał w finale skok na odległość 138 metrów i ostatecznie z łączną notą 252,2 pkt sklasyfikowany został na miejscu trzecim. Zarówno dla Niemca jak i Prevca było to pierwsze pucharowe podium tej zimy.

Czwarty był dzisiaj Felix Hoffmann. Na miejscu piątym uplasowali się ex-aequo jego reprezentacyjny kolega Pius Paschke oraz najlepszy z Rosjan Dimitry Vassiliev. Obydwaj odnotowali w finale spory awans. Po skoku na odległość 139,5 metra Paschke awansował z miejsca 19-tego zajmowanego na półmetku konkursu, 17-ty Vassiliev uzyskał 137 metrów.

Miejsce siódme zajął kolejny z Austriaków Ulrich Wohlgenannt, ósmy był Polak Paweł Wąsek. Czołową dziesiątkę uzupełnili Rosjanin Ilmir Hazetdinov oraz Niemiec Martin Hammann.

Jako, że w Rosji nie startuje sześciu czołowych zawodników tegorocznego cyklu, Norweg Marius Lindvik (1102 pkt) już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2017/18. Miejsce drugie i trzecie zajęło dwóch reprezentantów Niemiec Andreas Wank (1040 pkt) oraz David Siegel (968 pkt).

Finałowy konkurs w Czajkowskim rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 9:00 CET.