PK - Halvor Egner Granerud najlepszy w Iron Mountain

Utworzono: 11.02.2018 22:14 / sk

Halvor Egner Granerud zwyciężył w drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym w amerykańskim Iron Mountain.

Po skoku na odległość 126,5 metra Norweg zajmował miejsce drugie. W finale 21-latek poszybował na odległość 143 metrów odnosząc pierwsze zwycięstwo tej zimy. Dla młodego Norwega było to szóste zwycięstwo w zawodach cyklu z karierze, drugie w Iron Mountain.

Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Słowenii Anze Lanisek, który po skoku na odległość 141,5 metra prowadził na półmetku konkursu. W finale Słoweniec uzyskał 127 metrów i ostatecznie z łączną notą 256,7 pkt sklasyfikowany został na miejscu drugim.

Zwycięzca sobotniego konkursu Marius Lindvik poszybował w pierwszej serii konkursowej na odległość 144 metrów, niestety skoku nie ustał i po pierwszej serii konkursowej zajmował miejsce 12-te. W finale Norweg oddał skok na odległość 139,5 metra i zakończył konkurs na miejscu trzecim (255,6 pkt).

news - Marius Lindvik wygrywa w Iron Mountain

Tuż za podium uplasowali się dwaj reprezentanci Niemiec Andreas Wank i David Siegel. Szósty był Słoweniec Nejc Dezman.

Manuel Poppinger, który w pierwszej serii konkursowej oddał skok na odległość 142 metrów i na półmetku konkursu zajmował miejsce drugie, za Laniskiem i przed Wankiem, w finale uzyskał 125 metrów i ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu siódmym. Miejsce ósme zajął jego reprezentacyjny kolega Philipp Aschenwald, na miejscu dziewiątym uplasowali się ex-aequo Austriak Stefan Huber oraz Norweg Joachim Hauer.

Marius Lindvik umocnił się na pozycji lidera cyklu (716 pkt). Drugi jest Andreas Wank (699 pkt), miejsce trzecie zajmuje Nejc Dezman (671 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną już za tydzień w niemieckim Brotterode.