PK - Lindvik wygrywa pierwszy konkurs w karierze

Utworzono: 06.01.2018 17:12 / sk

Marius Lindvik zwyciężył w pierwszym z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym w  niemieckim Titisee-Neustadt.

19-latek oddał najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (138,5 i 136 metrów; 263,5 pkt). Dla Norwega, który już dwukrotnie tej zimy stawał na podium, było to pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Słowenii Nejc Dezman (133 i 131 metrów; 244,9 pkt).

Trzeci był Francuz Vincent Descombes Sevoie (133 i 130,5 metra; 242,1 pkt), który awansował z miejsca piątego zajmowanego na półmetku konkursu. Jego reprezentacyjny kolega Jonathan Learoyd uplasował się tym razem na miejscu czwartym, tracąc do podium zaledwie 0,5 pkt.

Piąty był Norweg Joachim Hauer, miejsce szóste zajął Słoweniec Anze Lanisek. Na miejscach siódmym i ósmym uplasowali się dwaj reprezentanci Polski Przemysław Kantyka oraz Aleksander Zniszczoł. Czołową dziesiątkę uzupełnili Rosjanin Ilmir Hazetdinov oraz najlepszy z Austriaków Thomas Lackner. Najlepszym z Niemców był dziś David Siegel.

Na prowadzeniu klasyfikacji generalnej cyklu utrzymał się Polak Tomasz Pilch, który startuje dziś w Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen (397 pkt). Drugi jest Marius Lindvik (336 pkt), miejsce trzecie zajmuje Jonathan Learoyd (306 pkt).