PK - Słoweńcy najlepsi w Kuusamo

Utworzono: 17.12.2017 12:02 / sk

W sobotni wieczór Słoweńcy nie byli w stanie pokonać Polaka Tomasza Pilcha. W dzisiejszym konkursie słoweńscy skoczkowie zdominowali rywalizację w ramach Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuusamo zajmując miejsca pierwsze i drugie.

We wczorajszym konkursie Jurij Tepes nie był w stanie obronić pierwszego miejsca zajmowanego na półmetku konkursu i ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu czwartym. Dzisiaj po skokach na odległość 135 i 135,5 metra Słoweniec odniósł drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze (269,1 pkt).

news - Tomasz Pilch wygrywa w Kuusamo

Ziga Jelar, który zarówno w Whistler (CAN) jak i wczoraj w Kuusamo był trzeci, dzisiaj po skokach na odległość 133,5 i 138 metrów (267,9 pkt) uplasował się na miejscu drugim zapewniając sobie najlepszy wynik w dotychczasowej karierze.

Na najniższym stopniu podium uplasował się zaledwie 16-ty wczoraj Norweg Joachim Hauer (129,5 i 142 metry; 258,6 pkt).

Tuż za podium uplasował się najlepszy z Austriaków Markus Schiffner. Piąty był Czech Cestmir Kozisek. Czołową szóstkę uzupełnił trzeci na półmetku konkursu Austriak Florian Altenburger.

Triumfator wczorajszego konkursu Tomasz Pilch na półmetku konkursu był zaledwie 18-ty. Po skoku na odległość 143 metry w finale (najdalszy skok dnia) Polak awansował ostatecznie na miejsce siódme.

W czołowej dziesiątce konkursu znaleźli się jeszcze dwaj inni reprezentanci Słowenii – ósmy był Nejc Dezman, dziesiąty Andraz Pograjc.

Miejsce dziewiąte zajął Austriak Thomas Lackner.

Tomasz Pilch utrzymuje się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (272 pkt). Drugi jest Ziga Jelar (224 pkt), miejsce trzecie zajmuje Nejc Dezman (177 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną tradycyjnie już 27 i 28 grudnia w szwajcarskim Engelbergu.