PK - Rosjanki ponownie najlepsze w Notodden

Utworzono: 16.12.2017 14:21 / sk

W drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego tej zimy rozegranym dzisiaj w norweskim Notodden najlepsze okazały się ponownie reprezentantki Rosji.

Lidiia Iakovleva, Aleksandra Barantceva, Marita Kramer

W konkursie zwyciężyła czwarta wczoraj Aleksandra Barantceva. Skokami na odległość 91 i 92,5 metra (227,5 pkt) 15-latka zapewniała sobie pierwsze zwycięstwo w zawodach cyklu w karierze. „W Notodden jestem po raz pierwszy. Wczoraj nie poszło mi aż tak dobrze, ale udało się poprawić błędy i odnieść zwycięstwo,” powiedziała po konkursie Rosjanka.

Triumfatorka wczorajszego konkursu Lidiia Iakovleva dzisiaj była druga (92,5 i 90 metrów; 226,5 pkt).

Na miejscu trzecim uplasowała się szósta wczoraj Austriaczka Marita Kramer (90 i 93 metry; 225 pkt) po raz pierwszy w karierze stając na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego. „Jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego wyniku. Skocznia była przygotowana bardzo dobrze, a mnie udało się oddać dwa równe dalekie skoki,” powiedziała Kramer.

news - Rosjanki wygrywają w Notodden

Po skoku na odległość 93,5 metra w pierwszej serii konkursowej Mariia Iakovleva prowadziła na półmetku konkursu. Ostatecznie po skoku na odległość 87,5 metra w finale starsza z sióstr Iakovleva sklasyfikowana została na miejscu czwartym.

Piąta była Koreanka Guylim Park. Miejsce szóste zajęła kolejna z Rosjanek Anna Shpyneva. Siódma była Magdalena Pałasz. Czołową dziesiątkę uzupełniły Kazaszka Valentina Sderzhikova, Austriaczka Lisa Eder i Czeszka Stepanka Ptackova.

Po pierwszych dwóch konkursach tej zimy Lidiia Iakovleva prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (180 pkt). Druga jest Aleksandra Barantceva (150 pkt), miejsce trzecie zajmuje Mariia Iakovleva (130 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego pań rozegrane zostaną 20 i 21 stycznia w słoweńskiej Planicy.