Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje w Klingenthal

Utworzono: 02.10.2017 22:08 / sk

Dawid Kubacki zwyciężył w kwalifikacjach do ostatniego konkursu Grand Prix tego lata rozegranych dziś w niemieckim Klingenthal.

Kubacki oddał najdalszy skok dnia (137,5 metra) i o 9 pkt wyprzedził dwóch reprezentantów Norwegii Roberta Johanssona i Johanna Andre Forfanga, którzy z notą 125,1 pkt uplasowali się ex0aequo na miejscu drugim.

Po świetnym starcie w Hinzenbach, Polacy po raz kolejny zaprezentowali się a bardzo dobrej strony. Maciej Kot i Stefan Hula uplasowali się na miejscach piątym i szóstym. Ósmy był triumfator klasyfikacji generalnej letniego Pucharu Kontynentalnego, który w Klingenthal zastąpił Krzysztofa Miętusa; miejsce dziewiąte zajął Piotr Żyła; czołową dziesiątkę uzupełnił Kamil Stoch. Do konkursu awansował również 17-ty dziś Jakub Wolny.

Miejsce czwarte zajął najlepszy z Niemców Andreas Wellinger, tracąc do Norwegów zaledwie 0,1 pkt. W jutrzejszym konkursie zobaczymy w sumie aż dziesięciu reprezentantów naszych zachodnich sąsiadów. Przez kwalifikacje nie przebrnęli jedynie Felix Hoffmann i Moritz Baer.

Junshiro Kobayashi i Anze Lanisek, drugi i trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej, nadal mają szanse na pokonanie Kubackiego sklasyfikowani zostali dziś na miejscach 11-tym i 12-tym.

Najlepszy z Austriaków Gregor Schlierenzauer zajął miejsce siódme (129 metrów; 121,1 pkt). W jutrzejszym konkursie nie zobaczymy za to jego reprezentacyjnego kolegi Michaela Hayboecka, który dziś sklasyfikowany został na miejscu 55-tym.

Finałowy konkurs tegorocznego Grand Prix rozegrany zostanie w Klingenthal we wtorek o godzinie 15:40 CET.