PK - Maximilian Steiner wygrywa we Frensztacie

Utworzono: 20.08.2017 17:56 / sk

Trzydniowy maraton skokowy w ramach Pucharu Kontynentalnego i reaktywowanego po 28 latach Pucharu Beskidów dobiegł końca w czeskim Frensztacie.

Miran Zupancic, Klemens Muranka, Ziga Jelar

W 6-tym Memoriale Jirego Raski zwyciężył dziś 21-Austriak Maximilian Steiner, który już w konkursach w Szczyrku i Wiśle uplasował się w czołowej dziesiątce (7-my i 8-my). Skokami na odległość 101 i 99 metrów (245,4 pkt) Steiner wywalczył pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze. Do chwili obecnej jego najlepszym wynikiem były dwa drugie miejsca zdobyte podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w marcu w Zakopanem.

Najlepszy wynik w dotychczasowej karierze odniósł również reprezentant Szwajcarii Andreas Schuler. Skoki na odległość 99,5 i 103 metrów (najdalszy skok dnia) zapewniły Szwajcarowi miejsce drugie.

Nie zawiódł ponownie Klemens Murańka. Drugi w Szczyrki i Wiśle Polak po raz trzeci z rzędu stanął na pucharowym podium, dziś na najniższym jego stopniu (99 i 98 metrów; 240,3 pkt).

news - Podqwójen zwycięstwo Polaków w Szczyrku

Zwycięzca wczorajszego konkursu w Wiśle Słoweniec Miran Zupancic uplasował się dziś na miejscu czwartym, piaty był najlepszy z Czechów Tomas Vancura.

news - Miran Zupancic wygrywa w Wiśle

Najlepszym z Niemców był ponownie Pius Paschke, który już w Szczyrku i Wiśle zaprezentował się z bardzo dobrej strony (5-ty i 7-my). Miejsce siódme zajął Słoweniec Ziga Jelar, ósmy był Austriak Thomas Lackner. Czołową dziesiątkę uzupełnili Fin Andreas Alamommo oraz drugi z Niemców Lukas Wagner.

Klemens Murańka zwyciężył w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Beskidów, wyprzedzając dwóch reprezentantów Słowenii Mirana Zupancica oraz Zigę Jelara.

Klemens Murańka umocnił się na prowadzeniu klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego (420 pkt). Miejsce drugie zajmuje Słoweniec Miran Zupancic (322 pkt), trzeci jest Aleksander Zniszczoł (170 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną w austriackim Stams 9 i 10 września.