PK - Kamila Karpiel wygrywa w Oberwiesenthal

Utworzono: 19.08.2017 14:35 / sk

Kamila Karpiel zwyciężyła w drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Oberwiesenthal. Wczoraj Polka była druga, dziś odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach cyklu.

Ramona Straub, Kamila Karpiel, Anna Shpyneva

Zaledwie 15-letnia zawodniczka klubu AZS Zakopane, która już wczoraj oddała najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych, dziś poszybowała na odległość 98 i 89,5 metra (199,3 pkt). „Również dzisiaj jestem bardzo zaskoczona moim wynikiem. Nie zdawałam sobie sprawy ze zwycięstwa aż do samej kontroli sprzętu. Moim celem jest teraz start w zawodach letniego Grand Prix.”

Triumfatorka wczorajszego konkursu reprezentantka gospodarzy Ramona Straub dzisiaj uplasowała się na miejscu drugim (83,5 i 90 metrów; 182,1 pkt). „Cieszę się, że w pierwszej serii udało mi się oddać w miarę przyzwoity skok, warunki były naprawdę trudne. Cieszę się z osiągniętego wyniku. Przede mną jednak nadal sporo pracy, do poziomu Pucharu Świata jeszcze trochę mi brakuje.”

news - Ramona Straub wygrywa w Oberwiesenthal

Na miejscu trzecim uplasowała się czwarta wczoraj Rosjanka Anna Shpyneva (86,5 i 79 metrów; 161,1 pkt). Oprócz 15-latki w czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze dwie inne reprezentantki Rosji – piąta była Mariia Iakovleva, 10-ta jej siostra Lidiia. „Jestem bardzo szczęśliwa. To trzecie miejsce bardzo wiele dla mnie znaczy, oczywiście chciałabym w przyszłości wygrywać w konkursach Pucharu Kontynentalnego,” powiedziała po konkursie Shpyneva.

Miejsce czwarte zajęła Francuzka Oceane Avocat Gros. Trzecia na półmetku konkursu Finka Susanna Forsstroem ukończyła konkurs na miejscu szóstym.

Siódma była druga z Niemek Agnes Reisch. Japonka Nozomi Maruyama awansowała po skoku na odległość 87 metrów w serii finałowej z miejsca 22-iego na ósme. Najlepszą z Norweżek była dziewiąta Thea Sofie Kleven.

Po pierwszych dwóch z czterech zaplanowanych latem konkursów Pucharu Kontynentalnego w klasyfikacji generalnej cyklu prowadzą Ramona Straub i Kamila Karpiel (po 180 pkt). Trzecia jest Rosjanka Shpyneva (110 pkt).

Kolejne zawody rozegrane zostaną w norweskim Trondheim 16 i 17 września.