FIS Cup - Zajc wygrywa obydwa konkursy w Kuopio

Utworzono: 13.08.2017 08:28 / ab

Timi Zajc zwyciężył w obydwu konkursach z cyklu FIS Cup rozegranych w fińskim Kuopio.

W pierwszym z konkursów Słoweniec (122,5 i 120,5 metra; 133,9 pkt) pokonał prowadzącego na półmetku konkursu reprezentanta gospodarzy Eetu Nousiainena (125 i 118 metra; 228,9 pkt). Na najniższym stopniu podium uplasował się siódmy po pierwszej serii konkursowej Niemiec Pius Paschke (112 i 128 metra; 227 pkt).

Czwarty był Przemysław Kantyka (112,5 i 131 metra; 225,3 pkt), miejsce piąte zajął kolejny z Polaków Bartosz Czyż (111,5 i 125 metrów; 219,2 pkt). Na miejscu szóstym uplasował się kolejny z Finów Andreas Alammommo (121 i 110 metrów; 207,8 pkt).

Krzysztof Biegun został sklasyfikowany na miejscu 16-tym, Paweł Wąsek zajął miejsce 27-me, Karol Niemczyk 30-te. Do serii finałowej nie awansowali Kacper Juroszek, Damian Skupień, Tomasz Pilch, Mateusz Gruszka, Stanisław Biela.

W drugim z konkursów Zajc (117,5 i 109,5 metra; 200,6 pkt) pokonał Polaka Przemysława Kantykę (109 i 118 metra; 198,6 pkt). Trzeci był ponownie reprezentant Niemiec Pius Paschke (1109 i 116,5 metra; 197,9  pkt).

Kolejne pięć miejsce zajęli reprezentanci gospodarzy – Eeti Nuisainen, Jarkko Maeattae, Juho Ojala, Frans Taehkaevouri oraz Andreas Alamommo.

Bartosz Czyż ukończył drugi konkurs na miejscu 11-tym, 13-ty był Paweł Wąsek, miejsce 14-te zajął Krzysztof Biegun, 18-ty był Stanisław Biela, tuż za nim uplasował się Kacper Juroszek.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi triumfator konkursów w Kuopio Słoweniec Timi Zajc (318 pkt). Drugi jest Niemiec Pius Paschke (186 pkt). Miejsce trzecie zajmuje reprezentant Polski Przemysław Kantyka (184 pkt).

Kolejne zawody FIS Cup rozegrane zostaną w połowie września w szwajcarskim Kandersteg.