Lundby wygrywa w Sapporo

Utworzono: 15.01.2017 07:48 / sk

Maren Lundby zwyciężyła w drugim z konkursów Pucharu Świata rozegranym dziś w japońskim Sapporo wyprzedzając reprezentantkę gospodarzy Yuki Ito oraz Niemkę Katharinę Althaus.

Rekord skoczni dla Lundby

Poskoku na odległość 97 metrów Norweżka prowadziła już na półmetku konkursu. W serii finałowej skokiem na odległość 100 metrów Lundby ustanowiła nowy rekord skoczni (248,5 pkt). „Jestem przeszczęśliwa. Weekend w Sapporo zaliczę do bardzo udanych. Dziś udało mi się oddać naprawdę dobre skoki. Teraz jestem spokojna przed kolejnymi konkursami,” powiedziała po konkursie Norweżka.

Ito nie do końca zadowolona

Miejsce drugie zajęła dziś triumfatorka wczorajszego konkursu Japonka Yuki Ito (97 i 96,5 metra; 236,3 pkt). „W obydwu skokach trochę zbyt późno wyszłam z progu. Myślę, że gdyby nie ten błąd moje skoki mogłyby by ć jeszcze lepsze. W Zao postaram się zaprezentować z jeszcze lepszej strony,” powiedziała po konkursie nie do końca zadowolona Ito.

Althaus po raz pierwszy na podium

Na najniższym stopniu podium po raz pierwszy w karierze uplasowała się reprezentantka Niemiec Katharina Althaus (94,5 i 93,5 metra; 231,4 pkt). „Bardzo się cieszę, że wreszcie udało mi się stanąć na pucharowym podium. Już kilka razy wcześniej byłam blisko. Reszta dziewczyn też radzi sobie coraz lepiej. Jesteśmy więc na jak najlepszej drodze w przygotowaniach do tegorocznych mistrzostw świata.”

14 pkt za Althaus uplasowała się zaledwie czwarta dziś liderka klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata, Sara Takanashi (93 i 89 metrów), która na 50-te pucharowe zwycięstwo w karierze poczekać będzie musiała co najmniej kolejny tydzień.

Vogt ponowie piąta

Niemka Carina Vogt uplasowała się po raz trzeci w ostatnich czterech konkursach na miejscu piątym (212 pkt). Szósta była Rosjanka Irina Avvakumova (207 pkt), wyprzedzając najlepszą z Austriaczek Danielę Iraschko-Stolz oraz Słowenkę Maję Vtic. Dziewiąta była Niemka Svenja Wuerth. Czołową dziesiątkę uzupełniła Włoszka Manuela Malsiner. Jedenasta była Słowenka Ema Klinec, miejsce dwunaste zajęła Amerykanka Sarah Hendrickson, wyprzedzając kolejną z Japonek Kaori Iwabuchi oraz Słowenkę Spelę Rogelj. Na miejscu 15-tym uplasowała się Austriaczka Chiara Hoelzl. Lea Lemare była jedyną z Francuzek, która zakwalifikowała się do dzisiejszego konkursu (22-ga) pokonując zwyciężczynię kwalifikacji Niemkę Gianinę Ernst. Finka Julia Kykkaenen ukończyła konkurs na miejscu 27t-ym.

Takanashi nadal na proadzeniu

Japonka Sara Takanashi prowadzi nadal w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata (690 pkt), wyprzedzając rodaczkę Yuki Ito (532 pkt) oaz Norweżkę Maren Lundby (417 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Świata kobiet rozegrane zostaną w japońskim Zao w najbliższy piątek i sobotę.