PK - Jurij Tepes wygrywa finał w Klingenthal

Utworzono: 01.10.2016 13:49 / sk

Letni cykl Pucharu Kontynentalnego 2016 przeszedł właśnie do historii. Zwycęstwo w finałowym konkursie cyklu odniósł dziś w Klingenthal (GER) Słoweniec Jurij Tepes.

27-latek oddał w pierwszej serii konkursowej skok na odległość 128 metrów; 141,5 metra w finale (najdalszy skok dnia) zapewniły mu pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego (259,6 pkt).

Na drugim stopniu podium, zaledwie 0,2 pkt za zwycięzcą, uplasował się Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng (138,5 i 135 metrów; 259,4 pkt).

Miejsce trzecie zajął dziś ponownie Jan Ziobro. Po skoku na odległość 132 metrów na półmetku konkursu Polak zajmował zaledwie miejsce 14-te. Jednak skok na odległość 139 metrów w finale zapewnił 25-latkowi łączną notę 254,1 pkt i miejsce na najniższym stopniu podium.

Markus Eisenbichler

Drugi wczoraj reprezentant gospodarzy Stephan Leyhe dziś uplasował się tuż za podium.

Miejsce piąte zajął Amerykanin Will Rhoads, który do międzynarodowej rywalizacji powrócił po kontuzji zaledwie dwa tygodnie temu w Stams.

Prowadzący na półmetku konkursu Norweg Robert Johansson nie zdołał obronić prowadzenia i ostatecznie skalsyfikowany został na miejscu szóstym. Siódmy był Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes, który po pierwszej serii konkursowej zajmował wysoką trzecią lokatę.

Miejsce ósme zajął Aleksander Zniszczoł, dziewiąty był Czech Jan Matura ; czołową dziesiątkę uzupełnił Rosjanin Alexey Romashov.

Markus Eisenbichler, triumfator piątkowego konkursu w Klingenthal, który dzisiaj nie wystartował, zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Pucharu Kontynentalnego tego lata (618 pkt). Niemiec wystartuje jutro w finałowym konkursie tegorocznego Grand Prix. Miejsce drugie zajął Jan Ziobro (438 pkt), trzeci był Słoweniec Rok Justin (430 pkt).

Pierwsze zawody Pucharu Kontynentalnego w sezonie zimowym 2016/17 rozegrane zostaną 9 grudnia w norweskim Lillehammer.