Aleksander Zniszczoł wygrywa we Frenstacie

Utworzono: 27.08.2016 18:19 / sk

Aleksander Zniszczoł zwycięzył w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego rozegranym dziś w czeskim Frenstacie.

Trzeci we wczorajszym konkursie, dziś Zniszczoł oddał dwa równe, dalekie skoki na odległość 101,5 metrów i z łączną notą 247,3 pkt pokonał rywali. Dla 22-latka z Wisły to drugie zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze, pierwsze od prawie pięciu lat. Poprzednio Polak triumfował we wrześniu 2011 roku w Trondheim.

news - Lukas Hlava wygrywa we Frenstacie

Lukas Hlava, triumfator wczorajszego konkursu, dzisiaj również prowadził na półmetku konkursu. Ostatecznie jednak po skokach na odległość 102 i 100,5 metra (242,1 pkt) Czech zajął dziś miejsce drugie.

Na najniższym stopniu podium stanął reprezentacyjny kolega Zniszczoła Bartłomiej Kłusek (98,5 i 101 metra; 237,4 pkt).

Z dobrej strony zaprezentowali się dziś również reprezentanci Włoch pod wodzą nowego trenera Łukasza Kruczka. Wczoraj Sebastian Colloredo był drugi, dzisiaj zajął miejsce czwarte, piąty był jego reprezentacyjny kolega Davide Bresadola.

Najlepszy z Niemców Pius Paschke powtórzył wczorajszy wyniki i dziś ponownie był szósty.

Na kolejnych miejscach uplasowało się czterech reprezentantów Słoweni – siódmy był Ernest Prislic, ósmy Bor Pavlovcic, miejsce dziewiąte zajął Rok Justin, czołową dziesiątkę uzupełnił Miran Zupancic.

Po świetnych startach we Frenstacie  Aleksander Zniszczoł objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego (223 pkt). Drugi jest Peter Prevc (200 pkt), miejsce trzecie zajmuje Lukas Hlava (198 pkt).

Po krótkiej przerwie skoczkowie powrócą do rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym 10 i 11 września w norweskim Lillehammer.