PK - Riiber wygrywa w Kuopio

Utworzono: 21.08.2016 12:45 / sk

Drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni Puijo w fińskim Kuopio zakończył się zwycięstwem kombinatora norweskiego Jarla Magnusa Riibera.

18-letni Norweg, który pięciokrotnie w karierze stawał na podium zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej (raz zwyciężając) oddał najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (121,5 i 129 metrów; 228,9 pkt) i o raz pierwszy zwyciężył w międzynarodowych zawodach w skokach narciarskich.

Miejsce drugie zajął Włoch Alex Insam, który za skoki na odległość 120 i 122,5 metra uzyskał łączną notę 209,7 pkt wyrównując najlepszy wynik w swojej dotychczasowej karierze. Końcem stycznia Włoch zajął drugie miejsce w konkursie rozegranym w Bischofshofen.

Zaledwie 0,1 pkt za nim uplasował się najlepszy z Polaków Krzysztof Miętus (120,5 i 123,5 metra). Dla 25-latka z Polski był to najlepszy wynik od sześciu lat, kiedy to zajął drugie miejsce w zawodach w słoweńskim Kranj.

Czwarty był triumfator dwóch konkursów FIS Cup w Kuopio Jan Ziobro, tracąc do reprezentacyjnego kolegi zaledwie 1,1 pkt.

news - Jarkko Maeaettae wygrywa pierwszy konkurs PK w Kuopio

Najlepszy ze Słoweńców piąty Tilen Bartol awansował w serii finałowej z miejsca 9-tego zajmowanego na półmetku zawodów. Jego reprezentacyjny kolega Miran Zupancic zajął miejsce siódme. Szósty był Czech Vojtech Stursa.

Japończyk Yuken Iwasa, który we wczorajszym konkursie po raz pierwszy stanął na pucharowym podium, dzisiaj był ósmy. Za nim uplasował się trzeci reprezentant Polski w czołowej dziesiątce Aleksander Zniszczoł, dziesiąty był inny Japończyk Masamitsu Ito.

Najlepszym z Finów był dziś ponownie Jarkko Maeaettae. Triumfator wczorajszego konkurs sklasyfikowany został dziś na miejscu 11-tym. 12-ty był jego reprezentacyjny kolega Lauri Asikainen.

Po dwóch zwycięstwach w inauguracyjnych konkursach cyklu w Kranj, Słoweniec Peter Prevc prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego (200 pkt). Miejsce drugie zajmuje Jan Ziobro (166 pkt), trzeci jest Jarkko Maeaettae (124 pkt).

Kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną 26 i 27 sierpnia w czeskim Frenstacie pod Radhostem.