PK - Jarkko Maeaettae wygrywa w Kuopio

Utworzono: 20.08.2016 18:53 / sk

Po dwóch konkursach FIS Cup rozegranych w czwartek i piątek, dziś w fińskim Kuopio skoczkowie rywalizowali w pierwszym z konkursów Pucharu Kontynentalnego.

W konkursie zwyciężył reprezentant gospodarzy Jarkko Maeaettae. 21-latek, który na półmetku konkursu zajmował miejsce trzecie (127,5 metra) w serii finałowej poszybował na odległość 130 metrów i z łączną notą 240,6 pkt pokonał rywali. Dla Fina było to drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze, po raz pierwszy wygrywał trzy lata temu również w Kuopio.

„To był wspaniały konkurs, a mnie udało się oddać dwa wspaniałe skoki. Dziś widać było efekty letniego treningu. W Kuopio zawsze dobrze mi się skacze,” powiedział Maeaettae po konkursie.

Za Finem uplasował się dziś Maximilian Steiner, który po pierwszej serii konkursowej i skoku na odległość zaledwie 116 merów zajmował odległe miejsce 13-te. Skok na odległość 123,5 metra w finale pozwolił młodemu Austriakowi na awans na miejsce drugie. Dla 20-latka był to najlepszy wynik w dotychczasowej karierze.

Podobnie Japończyk Yuken Iwasa, który oddał dziś dwa równe skoki na odległość 125 i 123 metry, zaliczył najlepszy konkurs w karierze plasując się ostatecznie na miejscu trzecim.

Najlepszym z Niemców był dziś Constantin Schmid. Zaledwie 16-letni zawodnik klubu WSV Oberaudorf w pierwszym w karierze starcie w zawodach Pucharu Kontynentalnego uplasował się tuż za podium na miejscu czwartym.

Miejsce piąte zajął kolejny debiutant cyklu Słoweniec Aljaz Osterc. Dwukrotny triumfator konkursów FIS Cup w Kuopio Jan Ziobro dziś był szósty. Miejsce siódme zajął Włoch Alex Insam, który w finale awansował z miejsca 20-tego.

Na miejscu ósmym ex-aequo uplasowali się Fin Andreas Alamommo i Polak Aleksander Zniszczoł. Czołową dziesiątkę uzupełnił Słoweniec Rok Justin.

Najdalszy skok dnia oddał dziś w pierwszej serii konkursowej Daniel Huber (134,5 metra). Austriak nie ustał jednak skoku i ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu 12-tym.

Peter Prevc, który zwyciężył w obydwu konkursach inauguracyjnych cyklu tego lata w Kranj, prowadzi nadal w klasyfikacji generalnej (200 pkt), wyprzedzając rodaka Roberta Kranjca (120 pkt) oraz Jana Ziobro (116 pkt).

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego rozegrany zostanie w Kuopio już jutro o godzinie 10:00 czasu lokalnego.