FIS Cup - Ziobro ponownie najlepszy w Kuopio

Utworzono: 19.08.2016 22:20 / ab

Jan Ziobro odniósł kolejne zwycięstwo w zawodach z cyklu FIS Cup, które dziś rozegrano w fińskim Kuopio. Polak wyprzedził Włocha Davide Bresadolę oraz reprezentacyjnego kolegę Aleksandra Zniszczoła.

Ziobro oddał najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (123 i 126 metrów)i ostatecznie aż o  27,3 pkt wyprzedził drugiego dziś reprezentant Włoch Davide Bresadolę (120 i 112 metrów; 216,5 pkt). Na najniższym stopniu podium stanął inny z Polaków Aleksander Zniszczoł (118 i 115,5 metra; 210,9 pkt).

Jan Ziobro

Czwarty był Niemiec Tim Fuchs (117 i 114,5 metra; 201,6 pkt). Miejsce piąte zajął zaledwie 11-ty na półmetku konkursu Włoch Alex Insam (110,5 i 113 metrów; 196 pkt). Czołową szóstkę uzupełnił Austriak Daniel Huber (115,5 i 107,5 metra; 195,6 pkt).

Sporą niespodzianką może być wysoka siódma lokata reprezentanta Kazachstanu Marat Zhaparova (119 i 108 metrów; 191,9 pkt).

W serii finałowej dzisiejszego konkursu zobaczyliśmy jeszcze trzech innych reprezentantów Polski. 14-ty był Bartłomiej Kłusek (po 106,5 metra; 177,7 pkt). Miejsce 15-te zajął Krzysztof Miętus (106,5 i 109 metrów; 176,7 pkt), który po skoku w serii finałowej awansował z miejsca 21-zego. Na miejscu 18-tym sklasyfikowany został Przemysław Kantyka (113 i 99 metrów; 167,3 pkt).

Po dwóch zwycięstwach w Kuopio, Jan Ziobro awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznego FIS Cup (269 pkt). Pierwszy jest nadal Włoch Davide Bresadola (365 pkt). Miejsce trzecie zajmuje jego reprezentacyjny kolega Sebastian Colloredo (221 pkt). Z miejsca ósmego na szóste awansował Aleksander Zniszczoł (175 pkt).

Kolejne zawody z cyklu FIS Cup rozegrane zostaną w szwajcarskim Einsiedeln 3 i 4 września. Tymczasem w Kuopio już jutro rozpocznie się rywalizacja w ramach Pucharu Kontynentalnego.