FIS Cup - Rajda i Bresadola ponownie najlepsi w Szczyrku

Utworzono: 10.07.2016 21:48 / ab

Kinga Rajda i Davide Bresadola zdominowali rywalizację w zawodach FIS Cup w Szczyrku i po sobotnim zwycięstwie, triumfowali również w niedzielnym konkursie. Obok Polki na podium zawodów stanęły ponownie Niemka Henriette Kraus oraz Kanadyjka Natasha Bodnarchuk. Drugie miejsce w konkursie mężczyzn wywalczył reprezentant Polski Krzysztof Miętus, który prowadził po pierwszej serii, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się podobnie jak wczoraj Austriak Janni Reisenauera.

Kinga Rajda zwyciężyła w drugim z konkursów FIS Cup rozgrywanych na skoczni HS-106 w Szczyrku. W niedzielnym konkursie Polka w pierwszym skoku uzyskała 96 metrów, w drugim 88,5 metra i o 5,5 punktu wyprzedziła reprezentantkę Niemiec Henriette Kraus (94,5 i 88,5 metrów). Miejsce trzecie wywalczyła Kanadyjka Natasha Bodnarchuk, która oddała skoki na odległość 91 i 88,5 metra.

W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze dwie inne reprezentantki Polski, szósta była Anna Twardosz a 10-ta Magdalena Pałasz. Kinga Rajda objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej FIS Cup.

W konkursie mężczyzn, na półmetku rywalizacji pierwsze trzy miejsca zajmowali reprezentanci Polski. Po skoku na odległość 106 metrów prowadził Krzysztof Miętus, drugi był Aleksander Zniszczoł, który uzyskał 103,5 metra, na trzecim miejscu plasował się Przemysław Kantyka, który wylądował na 102 metrze. W serii finałowej szans rywalom nie dał jednak sobotni triumfator Davide Bresadola. Włoch w drugiej serii konkursowej wykorzystał dobry wiatr i oddał skok na odległość 106 metrów, co dała mu awans z miejsca 14-tego na pierwsze. Na drugiej pozycji konkurs ukończył Krzysztof Miętus, który w finale wylądował na 98 metrze i do zwycięzcy stracił pięć punktów. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Austriak Janni Reisenauer (97 i 106 metrów), który awansował z miejsca 18-tego.

W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch innych reprezentantów Polski, piąty był Aleksander Zniszczoł, ósmy Przemysław Kantyka. Na miejscu 11-tym ex aequo sklasyfikowani zostali Jan Ziobro i Łukasz Rutkowski.