Wyjątkowy konkurs w Ljubljanie

Utworzono: 11.06.2015 14:16 / sk

Za niecały miesiąc zawody Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranj zainaugurują kolejny sezon zmagań na arenie międzynarodowej. Tymczasem w Ljubljanie (SLO) rozegrano bardzo nietypowy konkurs.

W imprezie wystartowało w sumie ponad 300 skoczków i skoczkiń w wieku od 9 do 20 lat. 16 drużyn mieszanych (1+1) rywalizowało w systemie KO. Uczestnicy otrzymywali po 1 pkt za każdy metr, skoków nie oceniali sędziowie orzekający.

Drużyny wyłonione zostały na podstawie wyników wyścigu gokartów, który przeprowadzony został w dniu poprzedzającym konkurs - zwycięzca w kategorii mężczyzn + zwyciężczyni w kategorii kobiet. Najszybszymi wśród mężczyzn okazali się Jurij Tepes, Peter Prevc i Tine Bogataj, najszybsze  wśród pań były Spela Rogelj, Anja Tepes i Ursa Bogataj.

Oprócz czołowych skoczków i skoczkiń Słowenii, w zawodach wystartowali również reprezentanci Czech, Finlandii i USA.

W konkursie skoków zwyciężyli reprezentanci gospodarzy Tomaz Naglic i Ema Klinec, którzy w finale pokonali rodaków Tine i Ursę Bogataj. Miejsce trzecie zajęli Czech Frantisek Holik oraz Słowenka Katja Pozun, pokonując w walce o brąz Słoweńca Anze Laniska i Czeszkę Zdenkę Pesatovą.