FIS Cup Notodden - Kantyka na podium

Utworzono: 12.12.2014 00:08 / ab

W rozegranym w czwartek pierwszym konkursie FIS Cup tej zimy zwyciężył reprezentant gospodarzy Jaocim Oedegaard Bjoereng. Drugi był Polak Przemysław Kantyka, miejsce trzecie zajął Szwajcar Andreas Schuler.

W norweskim Rena na starcie stanęło 60 zawodników z 10 krajów. Zwycięzca poszybował na odległość 103,5 i 97,5 metrów (268,5 pkt) i o zaledwie 1 pkt wyprzedził Kantykę, któremu dwa równe skoki na odległość 101,5 i 100 metrów zapewniły w dzisiejszym konkursie miejsce drugie. Miejsce trzecie zajął 11-ty po pierwszej serii konkursowej Szwajcar Andreas Schuler (98,5 i 100 metrów; 261 pkt).

Tuż za podium uplasował się kolejny reprezentant Polski Krzysztof Leja (97,5 i 97 metrów; 259,5), zajmując czwarte miejsce ex-aequo z Amerykaninem Andersem Johnsonem (100,5 i 97,5 metrów). Szósty był Dawid Jarząbek 95,5 i 98,5 metrów; 256 pkt), miejsce siódme zajął Turek Samet Karta (98,5 i 95 metrów; 255 pkt). Czołową dziesiątkę uzupełnili 18-ty po pierwszej serii konkursowej Amerykanin Michael Glasder 93,5 i 99 metrów; 253 pkt), drugi na półmetku Szwajcar Gabriel Karlen (100,5 i 92 metrów; 252,5 pkt)oraz Fin Eetu Nousiainen (94 i 97,5 metrów; 250 pkt).

Jedenasty był Andrzej Stękała (98 i 93 metry; 248 pkt), Łukasz Podżorski uplasował się na miejscu 14-tym (98 i 93 metry; 246 pkt). Do serii finałowej nie awansował Paweł Gut (38-my).