PK Trondheim - Takanashi ponownie najlepsza

Utworzono: 27.09.2014 15:19 / sk

Faworytka Sara Takanashi zwyciężyła w konkursie Pucharu Kontynentalnego rozegranym dziś w norweskim Trondheim.

Japonka, która zwyciężyła w obydwu konkursach letniego Grand Prix rozegranych w zeszłym tygodniu w Ałmaty (KAZ), po skoku na odległość 102 merów prowadziła już na półmetku konkursu. W serii finałowej Takanashi nie poszybowała już tak daleko, nie mniej jednak 91,5 wystarczyło do utrzymania prowadzenia (260,5 pkt).

W pierwszym międzynarodowym starcie od Igrzysk Olimpijskich w Soczi, Mistrzyni Świata Amerykanka Sarah Hendrickson uplasowała się na miejscu drugim (92,5 i 90,5 metrów; 236 pkt). Miejsce trzecie zajęła reprezentantka gospodarzy Maren Lundby (94 i 82,5 metrów; 22 pkt).

Maren Lundby, Sara Takanashi, Sarah Hendrickson

Zaledwie 1 pkt straciła do podium Francuzka Coline Mattel, piąta była Finka Julia Kykkaenen; na miejscu szóstym uplasowały się ex-aequo Rosjanka Anastasiya Gladysheva i Francuzka Julia Clair.

Miejsce ósme zajęła najlepsza z Włoszek Evelyn Insam, dziewiąta była Amerykanka Nita Englund, czołową dziesiątkę zamknęła inna Włoszka Elena Runggaldier .

Jutrzejszy konkurs w Trondheim rozpocznie się podobnie jak dziś o godzinie 12:00 CET.