FIS Cup Villach - Aigner i Althaus ponownie najlepsi

Utworzono: 14.07.2014 09:27 / ab

W drugim konkursie FIS Cup rozegranym w niedzielę na skoczni w Villach (AUT) ponownie triumfował reprezentant gospodarzy Clemens Aigner oraz Niemka Katharina Althaus. Ponownie z dobrej strony pokazali się reprezentanci Polski, trzeci był Dawid Jarząbek, czwarty Andrzej Stękała.

Dwa najdalsze skoki oddał zwycięzca niedzielnego konkursu Austriak Clemens Aigner (100,5 i 100 metrów; 273 pkt), który tym razem pokonał Szwajcara Killiana Peiera (100 i 99 metrów; 268,5 pkt) oraz piątego po pierwszej serii Dawida Jarząbka (93,5 i 96 metrów; 248,5 pkt). Miejsce tuż za podium zajął inny Polak Andrzej Stękała, który awansował z zajmowanego po pierwszej serii konkursowej miejsca 15-tego (po 92,5 metra; 235,5 pkt). Piąty był Niemiec Kevin Horlacher (po 92 metry; 234,5 pkt), miejsce szóste zajął Austriak Thomas Lackner (93 i 90 metrów, 232 pkt).

Ósmy był dziś Przemysław Kantyka (92 i 91,5 metrów; 231,5 pkt), tuż za nim na miejscu dziewiątym uplasował się kolejny z Polaków Łukasz Podżorski (95 i 88 metrów; 229,5 pkt). Sebastian Hebel był dziś trzynasty (95,5 i 89 metrów; 228 pkt), Adam Ruda został sklasyfikowany na miejscu 18-tym (93 i 89 metrów; 221 pkt). W czołowej trzydziestce na miejscu 22-gim zawody ukończył Krzysztof Leja (93 i 83,5 metrów; 215,5 pkt).

Gianina Ernst, Katharina Althaus, Coline Mattel

W konkursie pań ponownie triumfowała Niemka Katharina Althaus (96,5 i 90 metrów; 241 pkt) pokonując dziś rodaczkę Gianinę Ernst, która po najdalszym skoku w serii finałowej awansowała  z miejsca piątego na drugie (88,5 i 92,5 metrów; 227,5 pkt). Trzecia była brązowa medalistka olimpijska z Soczi Francuzka Coline Mattel (88,5 i 87,5 metrów; 219,5 pkt). Miejsce czwarte zajęła inna Francuzka Julia Clair (93,5 i 84,5 metrów; 218,5 pkt). Piąta była Rosjanka Sofya Tikhonova (90 i 86,5 metrów; 216 pkt) a szósta Słowenka Katja Pozun (87,5 i 86,5 metrów; 208,5 pkt).

Magdalena Pałasz zdobyła dziś kolejne punkty zajmując miejsce 18-te (79,5 i 77,5 metrów; 170 pkt). Joanna Szwab ponownie nie zdołała awansować do serii finałowej ostatecznie kończąc zawody na miejscu 37-ym.

Po dwóch konkursach FIS Cup w klasyfikacji generalnej cyklu z kompletami punktów prowadzą Katharina Althaus i Clemens Aigner. Dalsze miejsca w klasyfikacji kobiet zajmują Niemka Gianina Ernst (140 pkt) oraz Słowenka Ursa Bogataj (112 pkt). W klasyfikacji mężczyzn miejsce drugie zajmuje Szwajcar Killian Peier (120 pkt), trzeci jest Łukasz Podżorski (109 pkt), a czwarty Dawid Jarząbek (105 pkt).