Austriaccy skoczkowie na Vienna City Marathon

Utworzono: 14.04.2014 14:02 / sk

Austriaccy skoczkowie Andreas Kofler, Thomas Diethart, Stefan Kraft i Michael Hayboeck wzięli udział w Vienna City Marathon.

Pod opieką nowego trenera kadry Heinza Kuttina, skoczkowie wzięli udział w sztafecie. Na dystansie 5,7 km Stefan Kraft uzyskał czas  00:25:38, podczas gdy Andreas Kofler pokonał dystans 11.29 km w czasie 1:12:53. Z łącznym czasem 03:52:53 ich sztafeta ukończyła bieg na 1139-tym miejscu.

Na dystansie 5,7 km Michael Hayboeck uzyskał czas 00:31:43 i nie dotrzymał tempa Stefanowi Kraftowi. Thomas Diethart był zdecydowanie lepszy niż Andreas Kofler  i czwartą zmianę ukończył w czasie 01:04:45. Z łącznym czasem 03:57:25 ich sztafeta sklasyfikowana została ostatecznie na miejscu 1403-cim.

Doświadczenie maratonu upewniło Thomasa Dietharta w przekonaniu, że wybrał odpowiednią dyscyplinę sportu i raczej nie zmieni jej w najbliższej przyszłości. „W końcówce miałem skurcze. Moje mięśnie są obolałe i pewnie nie obejdzie się bez zakwasów. Pewnie zostanę przy skokach,” zwycięzca tegorocznego Turnieju 4 Skoczni powiedział w wywiadzie dla "Kronen Zeitung.” Andreas Kofler ma w tej dziedzinie zdecydowanie wiecej doświadczenia i nie krył radości z biegu, „To mój czwarty raz, a atmosfera zawsze jest wspaniała.”