Haefele Mistrzynią Niemiec

Utworzono: 31.07.2011 15:06 / os

Anna Haefele wygrała Mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich kobiet. Zawodniczka z klubu narciarskiego w Willingen, która brała udział również w Mistrzostwach Świata w Oslo, zwyciężyła na skoczni K62 w Meinerzhagen dzięki skokom na 63 m i 64,5 m (235,9 punktu).

Drugie miejsce zajęła Melanie Faisst z Baiersbronn, a na trzeciej lokacie uplasowała się Katharina Althaus z Oberstdorfu.

Dla Haefele to już trzecia wygrana w COC, chociaż w zeszłym sezonie skoczkini była zaledwie 26. w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Na MŚ w Oslo zawodniczka zajęła 35. miejsce i nie przeszła do finału.

Zwycięzca Mistrzostw Niemiec mężczyzn zostanie wyłoniony w Hinterzarten w październiku.