I druhý závod v Klingenthalu vyhrál Lindvik, z českých skokanů byl nejlepší Hlava

Erstellt am: 12.03.2018 09:35 / sh

Norský skokan Marius Lindvik, který vyhrál sobotní závod v Klingenthalu a dostal se do čela průběžného pořadí Kontinentálního poháru, zvítězil i v nedělním klání. Tentokrát si vedl mnohem suverénněji. Zatímco v sobotu zvítězil o dvě desetiny, podruhé o více jak dvacet bodů. Z českých skokanů byl nejlepší Lukáš Hlava na 27. místě, hned za ním skončil devátý muž předešlého závodu Filip Sakala.

Jako první započal úvodní kolo Dušan Doležel, byl však diskvalifikován za nevyhovující kombinézu. Vojtěch Štursa se startovním číslem 13 dlouho čekal, zda se u za 124 metrů podaří postoupit. Nakonec skončil na prvním nepostupovém místě, k finále mu chyběly tři desetiny zejména kvůli výrazný odpočet za protivítr, ve kterém skákal. Osmadvacátému Lukáši Hlavovi totiž stačilo o deset metrů méně, jelikož za zadní vítr připočítával 14 bodů. „Zaďák“ nastal i při skoku Filipa Sakaly, který dostal desetibodovou kompenzaci a za 118 metrů šel do finále ze 23. místa.

Vítr byl nevyzpytatelný, finále se netýkalo třeba čtyř skokanů s vysokým startovním číslem 40 a výše. Zatímco Slovinci Naglič a Pavlovčič hodně bodů odpočítávali, Tepešovi s Ringenem nepomohl ani přípočet za vítr do zad. Pouze dva závodníci prvního kola přeskočili hranici 140 metrů. Ulrich Wohlgenannt šel na 142,5 m., ale s nízkými stylovými známky a s výraznějším větrem pod lyže než Marius Lindvik. Nor zapsal přesně sto čtyřicet, navíc z nájezdového okna o dva stupínky menší, proto vedl v součtu o 13,2 bodů.

Ve druhém kole měl Hlava výrazný protivítr, polepšil si na 122 metrů a posunul se o pozici výše na  27. místo. Finále se naopak tolik nepovedlo Sakalovi, jehož 116,5 m. znamenalo propad z třiadvacáté na konečnou 28. pozici.

Při druhém kole nedal Marius Lindvik nikomu žádnou šanci. Tím spíše, že druhý Wohlgenannt a třetí Aschenwald se ve finále propadli mimo stupně vítězů. Na pomyslný bronz tak dosáhl po prvním kole osmý Anže Lanišek ze Slovinska a druhé místo bral Jakub Wolny, jenž si polepšil o čtyři stupínky. Lindvik tak ovládl oba závody v Klingenthalu, zapsal 200 bodů do Kontinentálního poháru a jasně ho vede (972 bodů). Další místa jsou hodně vyrovnaná. Druhý Dežman má 869 bodů, třetí Siegel pouze o bod méně a čtvrtý Wank nasbíral 860 bodů. Nejlepší z českých závodníků je osmadvacátý Čestmír Kožíšek, který ale skáče hlavně světový pohár.

Výsledky nedělního závodu v Klingenthalu najdete tady.