Čeští skokani procitli. Koudelka byl dvacátý, Kožíšek jen o příčku horší

Erstellt am: 07.02.2018 13:01 / sh

Čeští reprezentanti v polském Zakopaném procitli, když dokázali ve dvou postoupit do druhého kola a obsadili sympatické umístění okolo 20. pozice. Na chvostu druhé desítky skončil Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek pak byl o příčku za ním a otevíral třetí desítku. Z vítězství se senzačně radoval Slovinec Anže Semenič.

V hodně větrném prvním kole měli tentokrát Češi docela štěstí na podmínky. Neplatilo to snad jen pro Vojtěcha Štursu, který skončil po pokusu dlouhém 98,5 metru předposlední. Do druhého kola se pak velmi těsně nevešel 31. Viktor Polášek, štěstí se naopak usmálo na Čestmíra Kožíška, který bral za 122 metrů 27. pozici. O dva metry méně ale v horších podmínkách pak předvedl Roman Koudelka a skončil na solidním 19. místě.

Vinou točícího se větru bylo jinak první kolo doslova proměněno v loterii. V ní si nevylosoval příliš mnoho štěstí lídr Světového poháru Kamil Stoch, který ani nepostoupil do druhého kola. Lépe naopak vyšel závod Richardu Freitagovi, jenž doskočil v prvním kole do desítky. První kolo opanoval překvapivě Stefan Hula před Mariusem Lindvikem, třetí byl Simon Ammann. Ani jeden z nich však nebyl na stupních vítězů po konci závodů.

Ve druhém kole si výrazně dokázal polepšit Čestmír Kožíšek. Za pokus dlouhý 126,5 metru dlouho vedl společně s Karlem Geigerem a povyskočil o pět příček. Roman Koudelka se naopak do svého pokusu tentokrát tolik netrefil a obsadil 20. místo.

Velké posuny byly k vidění na čele závodu. Jako první útočili Dawid Kubacki s Junširem Kobajašim, prvně jmenovaný se posunul na sedmou příčku. Famózní skok předvedl ve druhém kole Andreas Wellinger. Z devátého místa se dokázal posunout až na druhou příčku. Skvěle zvládli finále závodu Slovinci. Anže Semenič vyskočil díky pokusu dlouhém 137,5 metru k vítězství. Dobře zvládl svůj pokus i Peter Prevc, jenž poskočil na konečné třetí místo. Stefan Hula skákal jako poslední v pořadí a útočil na své premiérové stupně vítězů. Ty mu však nakonec těsně unikly, neboť souboj s Prevcem skončil o tři desetiny bodu lépe pro Slovince.

Richard Freitag dnes obsadil desáté místo a je lídrem průběžného pořadí Světového poháru. Seriál pokračuje příští víkend posledními dvěma individuálními předolympijskými závody ve Willingenu.