Trápení Čechů na Turné pokračuje. Kožíškovi chybělo 9 bodů, Štursa skončil poslední

Erstellt am: 04.01.2018 18:01 / sh

Turné čtyř můstků se přesunulo po své polovině do Rakouska, kde se ale českým skokanům vůbec nedařilo. V Innsbrucku Čestmír Kožíšek ani Vojtěch Štursa do druhého kola nepostoupili.

Štursovi soutěžní skok ani ve třetím závodu Turné nevyšel. Po slušném skoku v kvalifikaci se Vojtovi nedařilo obdobně jako v Oberstdorfu a Ga-Pa, a po zpackaném skoku dlouhém jen 98 metrů skončil poslední.

O poznání lépe skákal Čestmír Kožíšek, který potvrdil vcelku solidní formu, jež ale zatím na druhé kolo ve Světovém poháru nestačí. V souboji s Markusem Eisenbichlerem prohrál po předvedených 115 metrech, když jeho německý soupeř ulétl do vzdálenosti 128,5 metru. Kožíškovi scházelo zhruba pět metrů na postup z pozic mezi poraženými, na posledního postupujícího Švýcara Peiera ztratil devět bodů.

Čestmírovi, který obsadil 41. pozici, sice fouklo mírně pod lyže, ale podmínky v Innsbrucku nebyly před jeho skokem vůbec dobré a to byl celkově problém celého závodu. Doplatil na to například Slovinec Tilen Bartol, který nečekaně skončil už v prvním kole a pokazil si celé Turné.

Závod patřil celkově k těm spíše nevyzpytatelným. Vítr se často otáčel, někomu foukalo pod lyže, jinému do zad. Nejlépe si s podmínkami poradil opět Kamil Stoch, který vybojoval třetí vítězství a přiblížil se obrovskému milníku v podobě možnosti vyhrát všechny čtyři závody.

Navíc v čele celého Turné se ještě více osamostatnil v průběžném vedení. Jeho největší soupeř, kterým je lídr Světového poháru Richard Freitag, po pádu v prvním kole sice postoupil do druhého dějství, ale do něho nenastoupil. Oficiálním důvodem nebyla spokojenost s připraveností můstku.

Kompletní výsledky závodu v Innsbrucku si můžete prohlédnout zde.

Závěrečný závod Turné proběhne v rakouském Bischofshofenu, kde se bude v pátek skákat kvalifikace.