Dva Češi v závodě, kvalifikaci ovládl Eisenbichler

Erstellt am: 02.12.2017 14:54 / sh

Viktor Polášek a s ním těsně i zkušený Lukáš Hlava neprošli sítem páteční kvalifikace na další podnik světového poháru v Nižném Tagilu. Na ruském můstku se z našich dařilo překvapivě nejlépe Tomáši Vančurovi, kterého v sobotním závodě doplní ještě Vojtěch. Kvalifikační kolo vyhrál s mírným náskokem německý závodník Markus Eisenbichler.

V přívětivých a férových podmínkách se nedařilo Viktoru Poláškovi, který předvedl sice zlepšení oproti tréninku, ale nakonec 116,5 metrů stačilo jen na 60. místo. Silný protivítr nedokázal využít nejzkušenější skokan z českého týmu Lukáš Hlava. Jeho 121,5 metrů nakonec nestačilo na postup do závodu o pouhé dvě příčky.

Dobré podmínky na můstku v Nižném Tagilu naopak plně využil Tomáš Vančura, který protrhl sérii svých nepovedených pokusů na startu sezóny a zaznamenal nejlepší výsledek z českých závodníků. Za skok dlouhý 126,5 metrů si připsal nadějné 32. místo. Na startu sobotního závodu bude také Vojtěch Štursa, který doletěl na 123 metry a skončil na 41. příčce.

Do Ruska nepřicestoval japonský A tým a na nájezdu tak scházel vedoucí muž světového poháru Kobajaši. Kvalifikaci ovládli zástupci německého týmu, kteří obsadili hned šest míst v první dvanáctce. Za vítězným Markusem Eisenbichlerem, který předvedl 133,5 metrů, se mezi jeho další kolegy z mužstva vklínil norský skokan Forfang. Na třetí příčce skončil Pius Paschke, kterého následoval další Němec Richard Freitag.

V ruském Nižném Tagilu se bude světový pohár skákat v sobotu od 16:15 hodin, v neděli pak další individuální závod začne v 16 hodin českého času.

Podrobné výsledky páteční kvalifikace na třetí individuální závod světového poháru ve skoku na lyžích najdete zde.