Čeští skokané na body v polské Wisle nedosáhli

Erstellt am: 20.11.2017 17:01 / sh

Úvodní podnik Světového poháru skokanů na lyžích vyvrcholil v neděli prvním individuálním závodem nové sezony. Nejlepší z českých skokanů Lukáš Hlava obsadil nebodované třicáté sedmé místo. Romanu Koudelkovi se první individuální závod vůbec nevydařil, skočil o metr méně než jeho týmový kolega, což znamenalo až čtyřicátou příčku.

Do prvního závodu jednotlivců se v Polsku z páteční kvalifikace probojovali dva čeští závodníci - Roman Koudelka a Lukáš Hlava. Kvalifikace naopak vystavila stopku Vojtěchu Štursovi a Jakubu Jandovi, jenž se ve Wisle rozloučil se sportovní kariérou sobotním týmovým závodem.

První z českého dua se na můstku představil Lukáš Hlava, který předvedl skok dlouhý 111,5 metru. Dostal sice poměrně slušnou kompenzaci za vítr, na první body v nové sezonně to ale nestačilo, obsadil až třicátou sedmou pozici. Ani Romanu Koudelkovi se ve Wisle nedařilo. Český skokan předvedl dokonce kratší skok než Lukáš Hlava, pouhých 110,5 metru, což znamenalo nepostupové čtyřicáté místo. Druhé kolo bylo tedy stejně jako v sobotu bez české účasti.

Senzačním vítězem prvního individuálního závodu se stal Japonec Junširo Kobajaši. O své fantastické formě přesvědčil fanoušky už ve zkušebním kole, které metrově vyhrál. V prvním kole skočil 124 metrů, navíc s vysokým přípočtem 6,7 bodů za vítr. Ve druhém kole na svůj výkon navázal, předvedl 126,5 metru, navíc s větrem v zádech. Druhý skončil domácí miláček Kamil Stoch, třetí místo nakonec uhájil celkový vítěz loňského Světového poháru Rakušan Stefan Kraft.

Seriál Světového poháru se z Polska přesune na sever Evropy. Druhý podnik je na programu příští týden ve finské Ruce a skákat se bude totožným modelem jako ve Wisle. V pátek čeká závodníky kvalifikace, v sobotu závod družstev a v neděli klání jednotlivců.

Kompletní výsledky nedělního individuálního závodu naleznete zde.