Skokanka Jana Mrákotová získala mistrovský titul

Erstellt am: 29.09.2017 22:32 / mt

Mistrovský titul vybojovala na Ještědu Jana Mrákotová, druhé místo patřilo Barboře Blažkové a třetí příčka připadla Štěpánce Ptáčkové.

O den později pokračovala na Ještědu také soutěž soutěž žen, do té se přihlásilo pouze pět skokanek. Nejlépe se s ještědským můstkem popasovala Jana Mrákotová. Desenská závodnice v prvním kole doplachtila na metu 85 metrů a usadila se na průběžné vedoucí pozici. Skok dlouhý 82,5 m zajistil druhé místo Štěpánce Ptáčkové. Pódiové příčky si pojistila za 82,5 m i Barbora Blažková.

Ve finále Jana Mrákotová předvedla jeden z nejdelších skokanských výkonů 91,5 m a získala na svou stranu zasloužené vítězství. O stříbro se svedl boj mezi Blažkovou a Ptáčkovou. Úspěšnější byla zkušená Blažková, která za skok 90 metrů skončila druhá. Štěpánka Ptáčková spadla na třetí příčku 81,5 m.  Čtvrtý flek patřil Karolíně Indráčkové a páté místo Veronice Ptáčkové.