COC: Osmnáctý Kožíšek v Trondheimu

Erstellt am: 16.09.2017 20:54 / sk

Čestmír Kožíšek byl jediným bodujícím českým závodníkem v norském Trondheimu. V sobotní soutěži se radoval z vítězství Němec Paschke.

Závodník z Lomnice nad Popelkou předvedl v prvním kole skok dlouhý 125,5 m, za ten byl ohodnocen dvanáctým místem. Nejlépe si v úvodním dějství vedl Timi Zajč, závodník ze Slovinska skočil na značku 130 metrů a zajistil si průběžné vedení před druhým Němcem Richardem Freitagem.

Nedařilo se Filipu Sakalovi a Lukáši Hlavovi, oba dva se k české smůle neprokousali do závěrečného finále. Sakala za výkon 118 m byl šestatřicátý a Hlava za 113,5 m až jednačtyřicátý.

Tilen Bartol, Pius Paschke, Timi Zajc

Čestmír Kožíšek ve druhém kole metry ubral (119 metrů) a poklesl na osmnáctou příčku. Na pódiových stupních se pořadí proměnilo. Timi Zajč neudržel vítězství a o dvě místa se propadl. Naopak vzhůru vystoupali Němec Paschke a Slovinec Bartol. Vítězem sobotního klání se stal Němec Pius Paschke.