LGP: Návrat Takanashi, cenné body pro Barboru Blažkovou

Erstellt am: 19.08.2017 17:13 / sk

Sara Takanashi potvrdila roli favoritky a připsala si zasloužené vítězství ve druhém závodu letní Grand Prix ve Frenštátu pod Radhoštěm, druhé místo putovalo do Norska zásluhou Maren Lundby a třetí místo získala Japonka Yuki Ito. Cenné body si připsala také devětadvacátá Barbora Blažková.

Do deštivého odpoledne vstoupila hned trojice českých závodnic. První závodní kolo okusila Jana Mrákotová, které sice skok 72,5 m nevyšel dle představ, ale i přesto s optimismem nahlíží na další soutěže:  „Natěšenost byla veliká, v kvalifikaci mi dobrý skok nevyšel, tak jsem doufala, že  závodní skok ještě vylepším, ale nevadí a budou další závody,“ zhodnotila své počínání osmnáctiletá desenská skokanka.

O smůle může hovořit Zdeňka Pešatová, ta předvedla 80,5 m a pouze o sedm desetin jí uniklo finálové kolo, když nestačila na třicátou Američanku Nitu Englund. „Je tu hrozně hezká atmosféra, začala jsem pořádně skákat před třemi dny, tak i vůči sobě mám dobrý pocit, i když vím, že do druhého kola jsem neproklouzla, byla to pro mě ta největší motivace se nominovat z kvalifikace do závodu a jsem šťastná, že se mi to dvakrát tady podařilo,“ dodala Pešatová.

Nejlépe si vedla po prvním dějství z českého tábora Barbora Blažková, devatenáctiletá skokanka výkonem 83 metrů si vybojovala cenný postup a patřilo jí průběžné šestadvacáté místo, o které se dělila s Rumunkou Haralambie.

Skok o délce 100 m zajistil Japonce Yuki Ito průběžnou vedoucí příčku, v závěsu za svou reprezentační kolegyní byla Sara Takanashi a třetí Maren Lundby.

Finále pro Takanashi, boduje Blažková

Body ve druhém kole získala Barbora Blažková, tři metry oproti prvnímu kolu sice ubrala, i přesto však získala cenný větší skalp v podobě devětadvacátého místa: „Spokojenost je, ale trochu pracuje i nervozita, přeci jen jsme na domácí půdě, je tady rodina,tak se chce člověk předvést v co nejlepším světle, dneska mě však Tonda (trenér Antonín Hájek) zase pár věcí poradil, naučil a ono to vyšlo,“ pochvalovala si česká závodnice.

Ve finále se nakonec blýskla Takanashi 102 m, té se ve druhém dějství nakonec podařilo poskočit až na čelo výsledkové listiny. Druhá byla Maren Lundby z Norska a třetí příčka patřila včerejší vítězce Yuki Ito.