COC Čajkovský: Janda dosáhl na skvělé druhé místo

Erstellt am: 18.03.2017 15:40 / sk

Kontinentální pohár pokračoval pro skokany v ruském Čajkovském, dařilo se zkušenému Jandovi, který dosáhl na skvělé druhé místo. Bodovali také Kožíšek s Hlavou.

Skvělý závěr sezony se podařil Čechům v sobotním závodě v ruském Čajkovském. Jakub Janda sahal po stupních vítězů již po prvním skoku, ten měl délku 101,5 m a pomohl českému skokanovi se zařadit na vedoucí příčku před druhým Němcem Timem Fuchsem.

Do finále ho doprovodili Čestmír Kožíšek s Lukášem Hlavou. Úspěšnější byl Kožíšek, kterému za 96,5 m náležela šestnáctá pozice. Lukáš Hlava za 96,5 m byl průběžně devatenáctý.

Smůlu si vybral Filip Sakala, tomu 92,5 m na elitní třicítku nestačilo a zařadil se na první nepostupové místo, byl jednatřicátý.

Ve druhém kole opět exceloval Jakub Janda. I přes to, že dokázal jeden metr přidat 102,5 m, dokázal uhájit stupně vítězů a bral skvělé druhé místo. Přeskočil ho vítězný Němec Constantin Schmid.

I lomnický skokan Kožíšek uhájil své postavení ve výsledkové listině a 98 metrů mu zajistilo bodované šestnácté místo. Pohoršil Lukáš Hlava 92,5 m jako šestadvacátý.