Koudelka sedmnáctý v Kuusamu

Erstellt am: 26.11.2016 18:54 / sk

Skokanské soutěže ve Finsku pokračovaly také v sobotu, na programu byla nejen odpolední  kvalifikace, ale i samotný závod. Cenné body pro český tým si připsali Koudelka s Hlavou. Koudelka skončil sedmnáctý a Hlava sedmadvacátý. Vedoucím mužem byl dnes Němec Freund před druhým Norem Tandem a třetím Rakušanem Fettnerem.

Vincent Descombes Sevoie

Druhým závodem pokračovalo závodní dění ve finském Kuusamu. Před zahájením celé soutěže se nejprve skokani spustili do kvalifikace. Ze šestice Čechů postoupilo kvarteto: Koudelka, Hlava, Štursa a Matura. Jen těsně unikl postup zkušenému Jandovi, který skončil na první nepostupové pozici. Smůlu si vybral také čtyřiačtyřicátý Tomáš Vančura. Lídrem kvalifikace se stal Nor Tande.

Severin Freund

V prvním kole si nadějně vedl Roman Koudelka. Lomnický skokan se blýskl skokem 132,5 m, tím se vyšvihl na pěkné šesté místo. Také Lukáši Hlavovi skok sedl a za 126,5 m byl osmnáctý. Štěstí dnes neměl Vojtěch Štursa s Janem Maturou. Štursa byl za výkon 98,5 m 45. a Matura za 91 m 47.

Průběžné vítězné tažení zahájil díky skoku 146 m Němec Severin Freund před Polákem Kotem.

Koudelka sedmnáctý, Freund pokračoval ve vítězném tažení

Podmínky Čechům nepřály. Koudelkovi, české jedničce, se nepodařilo udržet postavení v elitní desítce, přesto 119 m mu nakonec zajistilo pěknou sedmnáctou příčku. Také Hlava si metrově pohoršil, ve finále se usadil na sedmadvacáté pozici.

O vítězství se nenechal připravit Němec Freund. Druhé a třetí místo ale zamíchalo kartami. Druhý skončil vítěz kvalifikace, Nor Tande před třetím Rakušanem Fettnerem.

Příští týden skokani zavítají do německého Klingenthalu, kde je na programu další díl světového dění.