Loutitt získala pro Kanadu první vítězství ve Světovém poháru

Erstellt am: 13.01.2023 13:27 / ac

Kanaďanka Alexandria Loutittová vyhrála páteční závod Světového poháru ve skocích na lyžích v Zao (JPN), když skočila 98,5 a 95 metrů a získala 240,3 bodu. Devatenáctiletá závodnice se také zapsala do historie kanadského skoku na lyžích - jako první žena vyhrála Světový pohár ve skoku na lyžích.

Druhé a třetí místo v denním pořadí obsadily dvě Rakušanky Eva Pinkelnigová (93,5 a 94,5 m; 231,8 bodu) a Chiara Kreuzerová (dvakrát 92,5 m; 228,6 bodu). Pro Kreuzerovou to byl nejlepší výsledek sezony a první pódium od 10. března 2020, kdy v Lillehammeru obsadila třetí místo.

Eva Pinkelnig, Alexandria Loutitt, Chiara Kreuzer

Selina Freitagová z Německa byla po prvním kole stále na třetím místě, ale Chiara Kreuzerová byla ve druhém kole lepší. Freitag byl i jako čtvrtý nejlepší Němec v denním pořadí. Katharina Althausová si díky silnému druhému skoku polepšila o šest míst a skončila šestá společně s nejlepší Norkou Annou Odine Stroemovou. Mezi Freitagovou a Althausovou byla nejlepší Slovinka Nika Križnarová na pátém místě.

První desítku doplnila japonská trojice s Nozomi Maruyamaovou, která rovněž dosáhla svého nejlepšího výsledku v sezoně, a Sara Takanashiová a Yuka Setoová. Yuki Itoová se propadla o devět míst a skončila patnáctá, hned za ní se umístila Sara Marita Kramerová na 16. místě. Dvě Němky Pauline Hesslerová a Luisa Görlichová skončily na 18. a 20. místě.

První body do Světového poháru mezitím získaly Japonky Kurumi Ichinoheová a Nagomi Nakayamová, které skončily na 23., resp. 25. místě. Číňanka Qi Liuová získala pro Čínu první body do Světového poháru na 29. místě. Všichni tři těžili z diskvalifikace Anny Rupprechtové, jejíž oblek se po druhém kole ukázal jako příliš velký. Německý skokan na lyžích tak přišel o umístění v první desítce.

Světový pohár žen pokračuje zítra prvním supertýmovým závodem v Zao. Zde by mohlo dojít k souboji mezi týmy Kanady a Rakouska.